Líbáme se pod jmelím i mimo něj, říká o manželské libůstce Monika Binias. Popsala do detailu plán na luxusní Vánoce v Německu

Monika Binias a její manžel Petr
Monika Binias a její manžel Petr
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 11. 2021

Ač se to zdá neskutečné, už za necelý měsíc Češi usednou ke slavnostní tabuli a budou slavit Štědrý den. Pro Moniku Binias (49) jsou právě Vánoce nejoblíbenějšími svátky v celém roce, ale letos proběhnou trochu jinak než obvykle. "Letos strávíme Vánoce spolu tady v Německu. Ale 26. prosince se chystáme do Česka, nejdříve do Prahy za mými rodiči a pak do Karlových Varů za rodiči Petra. Už brzy se doma pustíme do výzdoby, zapneme si k tomu české i mezinárodní koledy a písničky, začneme se dívat na vánoční filmy a dáme si nějaké dobře šampaňské," řekla Monika Binias pro ŽivotvČesku.cz.

Mezi Čechy nejoblíbenější svátky v roce – Vánoce, už jsou pomalu za rohem. Monika Binias se v červenci loňského roku provdala za profesionálního hokejistu Petra (25) a přestěhovala se do Německa. Tentokrát ji čeká poprvé Štědrý den mimo rodný kraj, i když na svátky s manželem vyrazí za rodinou do Čech.

"Zjistila jsem, že ve všech rodinách nejsou krásné tradice, které si pamatuji z dětství. Jelikož manžel ještě 23. prosince musí odehrát důležitý zápas a vracíme se domů někdy v jednu ráno, nechceme strávit Štědrý den na cestách v autě. Proto jsme se domluvili, že letos strávíme Vánoce spolu tady v Německu. Samozřejmě jsme mým rodičům a sestře nabídli, aby k nám přijeli, ale mají velkou firmu, proto nevím, jak to nakonec vyjde. Ale 26. prosince se chystáme k nim do Česka, nejdříve do Prahy za mými rodiči a pak do Karlových Varů za rodiči Petra. Budou to takové první společné Vánoce, i když my si manželem vystačíme a určitě si to moc užijeme. Dneska už jsou technické možnosti a můžeme si s rodinou zavolat třeba přes Skype," řekla Monika Binias pro ŽivotvČesku.cz s tím, že letos se těší na to, že její muž uvidí, jak probíhají Vánoce, potažmo Štědrý den, plně v její režii.

"Chci, aby viděl, jak jsem svátky prožívala celý život já a co mě naučila moje maminka. Samozřejmě kupujeme jmelí a líbáme se pod ním i mimo něj (směje se), ale českého »smradlavého« Františka k nám asi nedovezeme. Blíží se nám první adventní neděle, takže dokončuji velký vánoční úklid a zítra to budu mít kompletně hotové. Máme s Petrem v plánu, že až zítra přijede z práce, pustíme se do výzdoby, zapneme si k tomu české i mezinárodní koledy a písničky, začneme se dívat na vánoční filmy a dáme si nějaké dobře šampaňské. U nás to probíhá vždy tak, že já se dojímám k slzám a manžel se tomu směje. Pak mě utěšuje a podle mě je na nás opravdu vtipný pohled (směje se)," popsala pro ŽivotvČesku.cz sympatická blondýnka průběh předvánočních příprav, které mají manželé Biniasovi velmi rádi a užívají si je plnými doušky.

Oba se netají tím, že si opravdu rozumí a jsou v mnoha věcech naladěni na stejnou notu. Navíc si umí udělat krásnou atmosféru, kterou si nehodlají nechat nikým a ničím zkazit ani v době, která nepřináší dvakrát příznivé zprávy. Epidemická situace v sousedním Německu je totiž velmi podobná scénáři, který se odehrává v České republice.

"Jsem názoru, že ty nejkrásnější věci jsou vlastně zdarma a jaké si to člověk udělá, takové to má. Když vezmu třeba jenom přírodu a fakt, že máme čtyři roční období, vždyť to je nádhera, jak se všechno mění. Nebo také láska… lidi většinou potěší něco hodně drahého či luxusního a podle mě je to velká škoda. Všem čtenářům doporučuju, aby nevnímali ty děsivé zprávy všude kolem a nenechali si zkazit druhé Vánoce. Musíme si uvědomit, že svátky jsou hlavně o společně stráveném čase s rodinou a přinejhorším si svařák nebo punč můžeme připravit doma. Není řešením naběhnout do nákupních center. Pojďme si Vánoce opravdu užít, ten jejich pravý smysl," dodala Monika Binias pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.