Libor Bouček šíří osvětu, kde hledat pomoc v době koronaviru. Mnozí z nás řeší tíživé životní zvraty, uvedl

Libor Bouček
Libor Bouček
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 11. 2020

Libor Bouček (39), jeden z našich předních moderátorů, zažil na vlastní kůži, co to znamená nakazit se koronavirem. Osobní zkušenost s průběhem onemocnění a náhled na celkový stav v zemi vyjádřil na oficiálním profilu. Už dříve popsal, že covid-19 rozhodně není žádná »chřipečka«, kterou bychom měli podceňovat. Aktuálně se snaží pomoct tomu, aby se rozšířilo povědomí o možnostech pomoci těm, kteří prožívají těžké chvíle a jejich psychika utrpěla tíživou situací.

Moderátor Libor Bouček je nepochybně oblíbená tvář televizní obrazovky, ale také jeden z populárních hlasů českého éteru i dabingu. Přesto, že důsledně dodržoval veškerá bezpečnosti opatření a přistupoval k epidemii koronaviru zodpovědně, na začátku října u něj testy prokázaly pozitivní výsledek na covid-19. Neměl sice závažný průběh, ale rozhodně nešlo o něco, nad čím by člověk mávl rukou. Nebylo mu dobře, měl permanentní bolest hlavy a celkově se cítil hodně vyčerpaný. Rozhodl se pomoci šířit osvětu, kde mohou lidé hledat pomoc, když na ně dolehne stres a tížívá situace kvůli covidu.

"Současná situace přináší spoustu problémů a podepisuje se to nejen na našem zdraví. Mnozí z nás řeší tíživé zvraty a někteří dokonce i existenční problémy a nevědí, na koho se mají obrátit. Proto sem dávám několik důležitých kontaktů na projekty WOMEN FOR WOMAN – vztahovou, právní a sociální on-line poradnu, kde vás nejen vyslechnou, ale také pomůžou. Pokud se to netýká zrovna vás, neznamená to, že lidé ve vašem okolí nezažívají těžké chvíle a nevědí si rady. Sdílejte případně, prosím, tyto kontakty, aby se správná pomoc dostala ke všem potřebným," uvedl Libor Bouček důležité informace ve svém příspěvku.

Dal najevo i názor na aktuální stav v Česku a různorodé chování lidí. Znovu apeloval na to, abychom dbali na vlastní rozum a chovali se ohleduplně ke svému okolí. "Samozřejmě máme všichni právo na to chovat se dle libosti. Klidně i demonstrovat, provolávat hesla digitálně či reálně, přít se s přáteli, a svůj názor hájit i proti vědeckým faktům. Právo ano. Ale mám pocit, že čas se nám tenčí. Či ztenčil. To, co nás obklopuje, není vládní problém. Je to problém nás všech. Jsme nejhorší na celém světě. Půjčujeme si zdravotnické přístroje s vidinou největší krize. To je realita. Pojďme ta naše práva uplatňovat s maximální vervou, až budeme za tímhle obdobím. Tedy ta zbytná. Teď prostě dbejme na vlastní rozum, který může být leckdy tvrdší než vládní opatření. A měl by být. Chraňme starší s úctou a láskou. Chraňme sebe," dodal oblíbený moderátor ve svém vyjádření.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.