Libuše Švormová čeká na účinky vakcíny. Herečka popsala, jak její očkování proběhlo

Herečka Libuše Švormová
Herečka Libuše Švormová
Foto: Nextfoto.cz

Oblíbená herečka Libuše Švormová (85), kterou diváci aktuálně vídají ve dvou úspěšných televizních seriálech, se za normálních okolností kromě televize objevuje i na divadelních prknech. Představení jsou nyní v rámci protiepidemických opatření zakázána a umělcům vystupování před obecenstvem chybí. Naděje na lepší život však v jejich očích nemizí. "Vědci i lékaři říkají, že není možné, aby to najednou skončilo. Ale snad budeme moct aspoň trošku žít tak, jako předtím," řekla Libuše Švormová pro ŽivotvČesku.cz.

V České republice stále platí kvůli epidemii koronaviru řada přísných opatření. Lidé nemohou bezdůvodně cestovat mimo okres, není možné navštěvovat restaurace a kulturní život je vypnutý. Nejen divákům, ale především hercům samotným se po vystupování stýská.

"Naštěstí jsem zdravá a taky už očkovaná, ve svém věku jsem na to měla nárok. Tím jsem se trošku uklidnila. Chybí mi ale všechno, co jsem měla ráda. Zmizely krásné zájezdy, jsou odložené na neurčito. Divadla mi chybí obě, na Vinohradech i Na Jezerce, kde hraji. V tomto ohledu 0 bodů," řekla pro ŽivotvČesku.cz Libuše Švormová.

Oblíbená herečka, která se aktuálně na obrazovkách objevuje hned ve dvou úspěšných seriálech, nepředpokládá, že se divadla otevřou při rozvolňování mezi prvními. Věří ale, že krize bude jednoho dne zažehnána. "My budeme asi poslední v řadě. Neumím si představit, jak se to dá všechno dohromady. Teď jsem viděla dokument o španělské chřipce a říkala jsem si, že lidé tehdy strádali ještě nekonečně víc než my a všechno to nějak vydrželi. Lidé vydrží dost, já v lidstvo věřím, že i z tohohle se nějak dostane. Vědci i lékaři říkají, že není možné, aby to najednou skončilo, ale snad budeme moct aspoň trošku žít tak, jako předtím," uvedla oceňovaná umělkyně pro ŽivotvČesku.cz.

Libuše Švormová už podstoupila očkování proti nemoci covid-19 a nyní čeká, jaké účinky přinese. "Očkování proběhlo v pořádku. Jestli a jaké to bude mít dlouhodobé účinky, neví nikdo, ale očkování proti jiným chorobám už zachránilo spoustu lidí. Možná se to bude muset obnovovat, já chodím každý rok na očkování proti chřipce a myslím si, že budeme muset přijmout, že nás to bude pronásledovat. Něco pro sebe budeme muset v tomto ohledu vždy dělat. Lidé, kteří šíří poplašné zprávy, také nevědí co se s tím očkováním může stát," doplnila pro ŽivotvČesku.cz herečka z filmů tak kultovních, jako jsou Marečku, podejte mi pero! či Léto s kovbojem.

Na své první tiskové konferenci na pozici ministra zdravotnictví Petr Arenberger (62) ozná...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.