Lidé si ještě nezvykli, že mít život v pořádku je normální, říká Nela Boudová. Ze své druhé profese koučky těží i ve vztahu s dcerou

Nela Boudová s dcerou Alexandrou
Nela Boudová s dcerou Alexandrou
Foto: Se svolením Nely Boudové
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 1. 2023

Ne každý ví, že Nela Boudová (55) se kromě herectví věnuje ještě druhému povolání, a to koučinku. Pomáhat lidem, aby se ve svých životech mohli posouvat, ji podle jejích slov velmi naplňuje a získané zkušenosti využije také ve vlastní rodině. Zájem o její poznatky projevuje její dcera Alexandra (12), která je na svůj věk velice nadaná a vyspělá. "Je velmi šikovná pohybově, studuje taneční konzervatoř," popsala pro ŽivotvČesku.cz sympatická umělkyně, která je na dívku velmi pyšná.

Nela Boudová je momentálně šťastná ve vztahu s novinářem Janem Tunou (50). Z předchozího vztahu se scenáristou Janem Lekešem (56) má dva dospělé syny, Andreje a Dalibora. Kromě nich vychovává také dceru Alexandru (12), kterou osvojila. Právě s ní má skutečně vynikající vztah a je na dívenku velmi hrdá.

"Dcera je velmi pohybově nadaná, studuje taneční konzervatoř. Tancem se prý živit nechce, ale škola ji baví a myslím, že bude směřovat uměleckým směrem. Nyní je v sedmé třídě a miluje divadlo. Naposledy byla na baletu Louskáček," popsala pro ŽivotvČesku.cz tmavovlasá herečka s tím, že oba dívčini starší bratři jsou rovněž umělecky založení, a tak dospívající Alexandra vyrůstá uměním obklopena.

Kromě toho dívku inspiruje také druhá profese Nely Boudové, která vystudovala školu Vladimíra Ekarta pro profesionální kouče a sama v ní nyní vyučuje. Kromě toho provozuje vlastní praxi jako koučka, ve které převážně lidem pomáhá, aby se v životě posunuli směrem k cílům, které si vytyčili.

"Nedávno jsme si povídaly o různých životních problémech, které se mohou objevit a většinou objeví, a ona mi povídá »mami, ale já budu mít výhodu, já se budu díky tobě umět odkoučovat sama«, což mě překvapilo, že to takhle bere. Ale je pravda, že když mám zrovna hodinu koučinku s ostatními kouči online, je tomu někdy přítomna a dost často se také ptá na mé klienty. Nečekala jsem, že ji to takhle zaujme," prozradila Nela Boudová pro ŽivotvČesku.cz, jak rozumná a všímavá na svůj věk její dcera je.

Koučink herečku nyní velmi naplňuje. Jak uvedla pro ŽivotvČesku.cz, zejména v Česku existuje stále nedůvěra k podobným profesím, které mají za cíl pomoci člověku po psychické stránce. Momentálně vyučuje nové kouče a také sama koučuje své klienty.

"Typický klient je někdo, kdo se chce v životě posunout dál. Velmi často to bývají ženy kolem padesátky, které mají pocit, že vše hezké už mají za sebou a nic dalšího je už nečeká," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz, s jakými lidmi se při výkonu své profese obvykle potkává.

"Je zajímavé, že stále ještě není bráno jako normální mít život v pořádku. Když má člověk nějaký problém, může k němu přistupovat různě. Může ho buď ignorovat, nebo může vystoupit ze svojí komfortní zóny a pokusit se s ním něco udělat. On se poté samozřejmě objeví problém další, ale to je zkrátka součást našeho života, neznamená to, že je něco špatně," podělila se Nela Boudová o svou životní filozofii.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.