Lidé vzali psí salony útokem. Přesouváme objednávky už na prosinec, prozradil majitel psího »kadeřnictví«

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 11. 2020

Od středy platí rozvlnění vládního opatření v souvislosti s fungováním provozoven, které poskytují služby pro čtyřnohé mazlíčky, tedy psi a kočky. Redakcí ŽivotvČesku.cz oslovené psí salony uvedli, že se s poptávkou po službách roztrhl doslova pytel. "Celý den přijímáme objednávky. Některé klienty už jsme přesouvali i na další měsíc," řekl redakci Martin Kunuc ze salonu DirtyDog.

Podle výpovědi majitelů salonů je péče o čtyřnohé mazlíčky pod přísnými hygienickými pravidly. Ta podle nařízení vlády nedovolují přítomnst majitele u poskytování služeb.

"To vše dodržujeme. Dnes jsme zaznamenali velké množství objednávek. Myslím, že lidé jsou rádi, že se služba opět vrátila do provozu a my samozřejmě také," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Kunuc.

Trend, že pokud dojde k rozvolnění, okamžitě berou lidé službu útokem, potvrdila i majitelka pražského psího salonu Archie. "Dnes už lidé volali méně, ale tak těch objednávek bylo hodně. Nejvíce volali včera v úterý, telefon zvonil prakticky celý den," řekla pro ŽivotvČesku.cz Olga Batyikina.

Salony pro psy a kočky se zařadily mezi další výjimky z vládních opatření, která v současné době platí. Někteří lidé by ale uvítali, aby se rozvolnili i služby standardních kadeřnictví a holičství.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.