Lidumil s ochrankou Babiš vysvětlil, proč fandil hokejistům mezi obyčejnými smrtelníky. Realitu ale odkrývá Bible

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 5. 2024

Andrej Babiš sice jako jeden z mála politiků nevyužil v rámci hokejových utkání v O2 areně klubových VIP prostor, mělo to prý svůj důvod. Zúčastnil se třech zápasů a pokaždé se nacházel mezi fanoušky na tribuně. Oproti svým některým kolegům se prý necítí ve VIP zóně dobře a je rád mezi lidmi. Odpověděl tím na otázku od údajně jednoho ze svých sledujících. "Já VIP nemám rád a určitě bych se tam necítil dobře, protože se cítím dobře mezi lidmi," uvedl bývalý premiér, který moc dobře ví, že se blíží eurovolby. Redakce ŽivotvČesku.cz ale zjistila, že na »Babišovu odpověď na náhodný předvolební dotaz fanouška« se trochu jinak dívá část výkladu z Bible –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ evangelia podle Matouše.

Finálovou bitvu i některé předchozí zápasy navštívila řada českých politiků. Rovnou třech zápasů se zúčastnila předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová, která využila VIP prostor hned dvakrát. Utkání Česka s USA se zúčastnila nejen šéfka TOP 09, ale i početná vládní delegace. Ve VIP sektoru fandili premiér Petr Fiala, ministr zemědělství Marek Výborný, ministr zdravotnictví Vlastimil Válek i ministr vnitra Vít Rakušan.

To opoziční politik Andrej Babiš dal přednost hokejovému zážitku z prvních pater tribuny, kde se nacházela drtivá většina fanoušků. "Jsem rád mezi lidmi," zdůvodnil bývalý premiér fakt, proč hokej nesledoval z klubového patra, ačkoliv si to mohl zajisté dovolit. Jenže se blíží volby do Evropského parlamentu, a tak není pochyb, že šéf hnutí ANO se chce ukázat v lepším světle. Jenže má to jedno »ale«.

"Jsem rád, že jsem sehnal lístky. VIP se vyhýbám, necítím se tam dobře," odpověděl na otázku jednomu se svých sledujících. Nelze však vyloučit, že pravděpodobně byl »obsypaný« bodyguardy tak, že by se k němu sotva někdo dostal. Jinak tomu není na jeho předvolebních mítincích, jak ukazuje výše snímek –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ z něj je zřejmé, že Babiš jde mezi obyčejný lid, ale jen v případě, že mu někdo »kryje záda«.

Skromný lidumil Andrej Babiš chodil na hokej s blízkými, ochrankou a svým PR týmem, případně mu snímky zasílá, aby je následně »rozdistribuoval na sociální platformy«, redakce o tom již dříve psala článek. Na úvodním utkání se objevil dokonce s manželkou Monikou Babišovou, se kterou před více než měsícem ohlásili rozchod. Na zápase proti USA si politik pořídil selfíčko sám a na nedělní bitvu Česka se Švédskem ho doprovodil syn Frederik.

Je potřeba upozornit, že Babišovy profily se v posledních dnech proměnily »do hokejového šílenství«. To je v pořádku. I když to vypadá, že Babiš má opravdu lidi rád, jinak se na to dívá Bible.

Příkladem evangelium podle Matouše (6:1-25 B21) jasně definuje, jak se lidé s kvalitním charakterem, kteří nejsou pokrytci, chovají.

"Dávejte si pozor, abyste nepředváděli své dobré skutky lidem na odiv. Jinak totiž nemáte odměnu u svého Otce v nebesích. Když dáváš chudým, nevytrubuj před sebou, jako to dělají pokrytci v synagogách a na ulicích, aby sklízeli chválu od lidí. Amen, říkám vám, že už mají svou odměnu. Raději, když dáváš chudým, ať tvá levice neví, co dělá pravice," píše se v Bibli.

Pokud jde pak o samotný hokej bez politických »propagací a barvitých reprodukcí před Evropskými volbami«, fenomenální výkon výběru trenéra Radima Rulíka byl pohádkou se šťastným koncem.

Za nevídaným úspěchem českého mužstva stál mimo jiné i neprůstřelný gólman Lukáš Dostál. Jeho výkony v kontextu celé reprezentace zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz slavný hokejový brankář a jeden z hrdinů Nagana Dominik Hašek. Jinými slovy odhalil, co stojí za tím, že Dostál předváděl v brance s nadsázkou řečeno větší čáry a kouzla než Harry Potter v Bradavicích.

"Jde o stoprocentní přípravu a musíte mít před sebou skvělé mužstvo. Když k tomu přidáte trochu štěstíčka, jako jsem měl třeba v minulosti já, tak to může takhle vyjít. Lukáš přijel na mistrovství ve skvělé formě a předal mužstvu neskutečný klid, což bylo velmi důležité. Vyzařovala z něj jistota. A to vždy pomůže k tomu, že pak hráči mohou předvádět nátlakovou ofenzivní hru, jakou jsme viděli. Bez vynikajícího brankáře zkrátka těžko vyhrajete mistrovství světa," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Hašek s tím, že k talentu se musí přidat obrovská dřina a kvalitní spoluhráči, aby se šance na úspěch zvyšovala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.