Linda Bartošová míří do nového zaměstnání, vrací se ale před kamery. Půlroční volno mi pomohlo ujasnit si, co chci dělat, říká krásná moderátorka

Linda Bartošová
Linda Bartošová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 9. 2022

Po půlročním neplaceném volnu se moderátorka Linda Bartošová (29) vrací před kamery. Nikoli ovšem do České televize, kde na ni byli diváci zvyklí, ale na server Aktuálně. Tam bude spolu s moderátorkou Světlanou Witovskou (49), která rovněž opouští Českou televizi a nastoupí v listopadu, moderovat nový pořad, který se bude soustředit na rozhovory s osobnostmi. "Už se na to moc těším, bude to něco jiného," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Linda Bartošová.

Až dosud pro server Aktuálně rozhovory připravovalo studio DVTV. To se má však nyní změnit, internetová televize nově bude přinášet vlastní rozhovory s veřejně známými osobnostmi i odborníky. DVTV, jehož řady loni na jaře posílila Daniela Písařovicová (43), naopak pracuje na vytvoření vlastní platformy a časem by se mělo od Aktuálně oddělit. Naplno by se tyto změny měly projevit příští rok v lednu.

Linda Bartošová pracovala v České televizi osm let, na konci tohoto období si však vzala půlroční neplacené volno, aby si mohla rozmyslet, kam se ve své kariéře chce ubírat dál. Talentovaná moderátorka, která se proslavila původně jako finalistka České Miss z roku 2012, na svých sociálních sítích prozradila, že důvodem jejího stažení se z veřejného prostoru je pracovní vyhoření a psychická nepohoda. Vrátit se na obrazovky měla v červenci, k tomu však již nedošlo.

Na Facebooku Newsroomu ČT 24 se dnes ve večerních hodinách objevila zpráva, že ona i její kolegyně Světlana Witovská, která v České televizi pracovala 20 let, se připojí právě k týmu serveru Aktuálně. Tuto informaci pro ŽivotvČesku.cz Linda Bartošová potvrdila.

"Už se na to moc těším, nevím, co bych k tomu řekla víc. Rozhovory byly součástí mé práce i v České televizi, ale nyní se jim budu moci věnovat víc. Půlroční pracovní pauza mi pomohla v tom, abych si uvědomila, že je to něco, čemu se dále chci věnovat. A už mi to docela chybělo," řekla sympatická moderátorka pro ŽivotvČesku.cz.

Vítězka České Miss World 2012 začala pracovat v televizi v roce 2013 jako reportérka zahraniční redakce. Postupně se díky svým schopnostem i atraktivnímu vzhledu dostala až do hlavního času zpravodajské stanice veřejnoprávní stanice.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.