Liz ze seriálu Roswell po 23 letech od natáčení: Shiri Applebyová má mladistvou tvář a postavu modelky

Herečka Shiri Applebyová si zahrála v seriálu Roswell
Herečka Shiri Applebyová si zahrála v seriálu Roswell
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 5. 2021

Mysteriózní případy jsou oblíbeným tématem řady populárních seriálů. Televizní sci-fi hit Roswell divákům nabídl osudy skupiny mladých lidí, kteří řešili nejen problémy spojené s láskou a školou, ale také záhadnou existenci mimozemské civilizace. Americká herečka Shiri Applebyová (42) si zahrála Liz Parkerovou zamilovanou do pohledného mladíka Maxe, který není tím, za koho se zprvu vydává. Z tehdy 19leté roztomilé dívky vyrostla v dospělou ženu, která už založila rodinu a je šťastnou matkou dvou dětí.

Rodačka z Los Angeles pochází z židovské rodiny a před kameru se dostala již ve čtyřech letech, kdy si zahrála v reklamě na cereálie značky Raisin Bran. Objevila se hned v několika menších rolích – například v kultovním Beverly Hills 90210, fantasy Xena, Pobřežní hlídce nebo v lékařském seriálu Pohotovost.

Když byla ve druhém ročníku na Univerzitě Jižní Kalifornie, producenti Roswellu si ji vybrali do jedné z hlavních rolí – číšnice a vzorné studentky Liz Parkerové.

"Bylo mi 19 let, když jsem točila pilotní díl. Ucházela jsem se o další dvě role a na čtvrtém nebo pátém konkurzu jsem se dostala na casting pro roli Liz Parkerové. Můj agent mi z nějakého důvodu nedokázal sehnat nabídky, a tak jsem dala životopis a portfolio fotek svému kamarádovi A. J. Buckleymu (irsko-kanadský herec, pozn. red.), který mi řekl o pilotní epizodě Roswellu a předal je režisérovi. Bylo to poprvé, co jsem na něco tlačila a prošla zadními dveřmi, abych se dostala dovnitř. Role Liz proslavila moje jméno a nastartovala mi kariéru. Ve filmovém odvětví pro mě všechno změnila," řekla Shiri Applebyová v rozhovoru pro magazín Elle.

V červenci 2012 se během romantického výletu na italském ostrově Ventotene zasnoubila s přítelem, gastronomickým mistrem a majitelem luxusních restaurací Jonem Shookem, se kterým má dvě děti – 8letou dceru Natalii Bouader a syna Owena Leea (5). Herečka je nejen dvojnásobná matka, ale také »čtyřicátnice«, které se stárnutí a vrásky vyhýbají velkým obloukem.


O seriálu Roswell:
  • Roswell poprvé pustila do vysílání americká televizní stanice The WB 6. října 1999, v Česku měl premiéru v září 2001.
  • Hlavní znělkou seriálu byl slavný hit Here with Me britské zpěvačky a skladatelky Dido (49).
  • Seriál se dočkal celkem 3 řad a 61 epizod.
  • Děj seriálu je inspirovanán skutečnou událostí, tzv. Roswellským incidentem, který je spojen s pozorováním mimozemského létajícího objektu a stal se v červenci 1947.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.