Lízejte, než to zakážou, vyzývá Andrej Babiš. Sladké pečivo vyměnil za zmrzlinu. Koblihy lízat nemůžete, říká politolog

Andrej Babiš a Marek Prchal.
Andrej Babiš a Marek Prchal.
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 8. 2021

Premiér Andrej Babiš (66) na sociálních sítích zveřejnil, že jeho předvolební kampaň výrazně mění podobu. Koblihy, které dosud rozdával svým příznivcům, budou nahrazeny točenou zmrzlinou. »Lízejte, než to zakážou«, je jeho novým heslem. "Je vidět, že marketingový tým ANO je opravdu velmi kreativní. Lze poznat, že jedou cestu, kterou navazují na Babišovu knihu a je to chytrý způsob," řekl pro ŽivotvČesku.cz politolog Lubomír Kopeček.

Andrej Babiš na sociální síti zveřejnil příspěvek, v němž tvrdí, že Piráti chtěji zakázat klasickou točenou zmrzlinu. "Řešili uhlíkovou stopu, kterou mají naše krávy, stejně jako všechny krávy světa, a za žádnou cenu nechtěli zmrzlinu z jejich mléka," napsal premiér na Facebook. Proto koblihy, kterými je předvolební kampaň ANO proslulá, mění za ledové osvěžení. »Lízejte, než to zakážou«, je jeho nové motto.

"Je vidět, že marketingový tým ANO je opravdu velmi kreativní. Lze poznat, že jedou cestu, kterou navazují na Babišovu knihu a je to chytrý způsob, jak k ní přitahovat pozornost," řekl pro ŽivotvČesku.cz politolog Lubomír Kopeček. Novým sloganem premiér odkazuje na svou knihu »Sdílejte, než to zakážou«, kterou vypustil do světa v polovině července.

Vzdát se již tradiční koblihy je podle politologa krok, který se vyplatí. "Inovovat je potřeba v jakémkoliv oboru, chcete-li uspět. Já si myslím, že nahradit koblihu zmrzlinou v létě, kdy ji opravdu lidé jedí, a navázat sloganem na knihu, dává smysl. A koblihy lízat nemůžete. Smysl celé té věci to podle mě splní, oni chtějí přitáhnout pozornost, což se jim podařilo knihou. Tím, co teď pověsil na internet Andrej Babiš, na to úspěšně navazují," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Lubomír Kopeček.

Nejnovější předvolební průzkum agentury Median ukázal, že hnutí ANO by nyní volby do Poslanecké sněmovny vyhrálo. Na druhé místo, které dosud držela koalice Pirátů a STAN, se posunula koalice SPOLU.

"Je dobré vnímat, že Andrej Babiš si vyhodnotil Piráty jako největšího konkurenta, je ale otázka, jestli to v tuto chvíli ve volbách platí. Všechny tři subjekty, tedy ANO a ty dvě koalice, jsou zhruba na stejné úrovni. Do SPOLU se takovým způsobem netrefuje. Za tím nemusí být jen boj o hlasy, ale i možná určitá snaha nezavřít si cestu k povolebnímu vyjednávání směrem ke koalici SPOLU," dodal politolog Lubomír Kopeček pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.