Lockdown je blízko. V plánu je uzavřít obchody a zákaz vycházení, vláda rozhodovala do noci

Andrej Babiš - premiér České republiky
Andrej Babiš – premiér České republiky
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 10. 2020

Situace v souvislosti s epidemií v Česku je kritická. A podle dalších kroků vládního kabinetu Andreje Babiše vše spěje k zavedení velmi tvrdých opatření. Vláda v úterý diskutovala do pozdních večerních hodin, téma bylo jasné - omezení pohybu, omezení služeb i otevírací doby obchodů.

Šéf ústředního krizového štábu Jan Hamáček nastínil scénář, který Česko čeká, pokud pozitivní případy nebudou mít klesající hodnoty.

"Pokud by se ukázalo na konci týdne, že to vůbec nefunguje, tak by lockdown měl přijít okamžitě. Ale bavíme se opravdu čistě hypoteticky. Pokud by se třeba ve čtvrtek či v pátek ukázalo, že za uplynulých 24 hodin to vyskočilo k 15 až 18 tisícům nakažených, tak není o čem mluvit," řekl pro ŽivotvČesku.cz Hamáček.

Ve středu dopoledne by mělo oficiálně zaznít na tiskové konferenci, jaký postup v souvislosti s opatřeními vláda zvolila a k jakým opatřením dojde. Tisková konference byla naplánována na 9:30 hodin.

Jeden z reálných scénářů je podobný tomu z jara, kdy lidé mohli prakticky pouze do práce a zpět a do obchodů pro potraviny. Mohlo by dojít rovněž k zavedení hodin vyčleněné pro seniory.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.