Loni na svátky v karanténě, letos dům plný lidí. Heidi Janků bude hostit luxusním menu. Každý si bude brát podle chuti, říká

Se svolením Heidi Janků
Zpěvačka Heidi Janků
Foto: Se svolením Heidi Janků
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 24. 12. 2021

Štědrý den je už za rohem a přípravy finišují. Ať už jde o balení dárků, poslední nákupy v supermarketech nebo vánoční výzdobu. Zpěvačka Heidi Janků (59) dodržovala loni nepovinnou karanténu, ale letošní svátky si bude užívat ve zrekonstruovaném domě – navíc plném blízkých lidí. "Mám napečené linecké cukroví a perníčky. Tradičního kapra na másle doplní také řízky a losos, nikdo se nebude do ničeho nutit," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz.

Některé zvyky sice patří k vánočním tradicím, poslední svátky v roce však slaví každý po svém. Heidi Janků má za sebou náročnou rekonstrukci, na které se z velké části podílela sama. Především kuchyň prošla výraznou proměnou, a tak není divu, že v ní zpěvačka pobývá mnohem častěji.

"Cukroví mám napečené, mám to trochu omezené, protože neumím moc péct. Ale mám připravené linecké a také perníčky, které jsem v rámci takového předvánočního setkání a workshopu zároveň zdobila s kamarádkami. Letošní svátky si chci užít i to, že jsem zrekonstruovala bydlení, proto zůstávám doma. Přijde ke mně rodina, která bydlí tady v Praze. Dali jsme to společně dohromady, dům bude plný lidí, což je myslím především ve svátečním čase v pořádku. Loni jsem trávila Vánoce v karanténě, nařídila jsem si ji sama poté, co jsem je trávila s lidmi, které skolil covid," řekla Heidi Janků pro ŽivotvČesku.cz s tím, že nechtěla nikoho ohrozit, a proto raději nikam nejezdila a zůstala izolovaná.

Pevně doufá, že o to víc si letos vánoční svátky ve společnosti užije a epidemie koronaviru v Česku je nezkazí. Ohledně štědrovečerní tabule zůstává spíše konzervativní, i když pár věcí musela s ohledem na počet hostů změnit a přizpůsobit.

"Nesmí chybět kapr, bramborový salát a také rybí polévka. Snad by všechno mělo být (směje se). Budu tu mít ty, se kterými jsem Vánoce nikdy netrávila, proto jsme samozřejmě dávali dohromady i jídelníček a s tím související věci. Tradičního kapra na másle doplní také řízky a losos, takže večeře bude opravdu »bohatá« se vším všudy. Myslím si, že to dáme vše na stůl a každý si bude moct brát podle chuti. Bude to volné, nikdo se nebude do ničeho nutit. Vánoce mají probíhat v klidu a bez stresu a to i v případě jídla, zkrátka to chceme mít pohodové," dodala pro ŽivotvČesku.cz.

Na českou premiéru snímku Top Gun: Maverick dorazila i zpěvačka Heidi Janků (59), která op...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu