Reklama:

Lord Voldemort z Harryho Pottera po 16 letech od premiéry. Ralph Fiennes oslavil 59 let a změnil se k nepoznání

Ralph Fiennes jako Lord Voldemort
Ralph Fiennes jako Lord Voldemort
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 12. 2021

Série osmi filmů o Harry Potterovi a jeho přátelích z kouzelnické školy oslovila celý svět. Jednou z výrazných postav byl Lord Voldemort, kterého ztvárnil herec Ralph Fiennes. Ve středu 22. prosince oslavil tento filmový velikán poslední narozeniny před jubilejní šedesátkou, a i když za dlouhé roky od natáčení přirozeně zestárnul, stále je to šarmantní muž s notnou dávkou charismatu.

Reklama:

Na konci roku 2001 se na filmová plátna dostal první díl osmidílné série o Harry Potterovi z pera britské spisovatelky J. K. Rowlingové (56). Příběh chlapce s mimořádnými schopnostmi z prostředí kouzelnického světa si získal miliony fanoušků po celém světě. Svůj podíl na tom nese také herecké obsazení. Hlavní zápornou roli Lorda Voldemorta ztvárnil britský herecký velikán Ralph Fiennes – ten se však ve filmové sérii objevil až ve čtvrtém díle s názvem Harry Potter a Ohnivý pohár z roku 2005. Jeho ztvárnění však překonalo očekávání, stejně tak práce uměleckých maskérů, kteří mu dali reálnou podobu.

Reklama:

Řešil se každý detail, aby postava dokonale splnila představy nekompromisních fanoušků. "S produkčním designérem Stuartem Craigem a jeho týmem jsme diskutovali nad tím, jak by měla hůlka (Lorda Voldemort, pozn. red.) vypadat. Má na sobě háček, mohu ji držet v ruce a pak si ji zavěsit za prst. Skoro jako bych měl otevřenou dlaň… člověk by si myslel, že mi spadne z ruky," prozradil jeden z triků spojených s postavou temného Voldemorta Ralph Fiennes, jak cituje server Bustle.

Cenami ověnčený herec, který si zahrál také ve filmech Souboj titánů, Anglický pacient, Vévodkyně nebo Na Větrné hůrce, je nejstarším ze šesti sourozenců a pochází ze slavné rodiny. Jeho dědeček z otcovy strany, průmyslník Sir Maurice Fienness (†87), je považován za významnou osobnost britského strojírenství.

Ale co se jeho umělecké profese týče, jedna z jeho nejslavnějších rolí mu málem unikla, protože nejdříve o ni neprojevil zájem. "Pravdou zůstává, že knihy a filmy šly mimo mě. Docela hloupě jsem se tomu bránil, váhal jsem," jak sám přiznal v rozhovoru pro televizní pořad moderátora, herce a komika Jonathana Rosse (61) The Jonathan Ross Show.

Ralph Fiennes se po 16 letech od premiéry filmu Harry Potter a Ohnivý pohár (který je čtvrtým pokračováním fantasy série) samozřejmě změnil a přibyly mu nějaké ty vrásky. Ale rodák z anglického města Ipswitch, jenž 22. prosince oslavil 59. narozeniny, má stále velké charisma a z jeho pronikavého pohledu se ženám podlamují kolena.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: