Lubomír Volný a Marian Bojko budou odděleni plexisklem. Těšíme se, vir se nešíří vzduchem, tvrdí

Marian Bojko a Lubomír Volný
Marian Bojko a Lubomír Volný
Foto: Se svolením Mariana Bojky

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (47) oznámil, že v sále bude instalováno plexisklo, které bude oddělovat Lubomíra Volného (47) a jeho kolegu Mariana Bojka (58) od dalších poslanců. Bojko a Volný odmítají ve Sněmovně nosit roušky. Oba poslanci pro ŽivotvČesku.cz popsali, jak bariéru vnímají. "Já razím heslo, že umřu raději nemocný, ale ve stoje, nikoliv na kolenou," uvedl Marian Bojko pro ŽivotvČesku.cz.

Bezpečnostní plexisklo bude v jednacím sále Sněmovny fungovat od posledního týdne v březnu. Předseda Sněmovny za ANO Radek Vondráček novinářům vysvětlil, že bariéru je nutné instalovat, protože Lubomír Volný a Marian Bojko odmítají nosit roušky. Instalaci plexiskla řešil zdravotní výbor Sněmovny.

"Mně to přijde jako další vstřícný krok od vedení Poslanecké sněmovny, chtějí nám co nejvíce usnadnit naši kampaň. Voliči tyto absurdní prvky nejen vidí, ale dokáží je i srovnat s absurditami, které likvidují kvalitu jejich vlastního života," okomentoval instalaci plexiskla pro ŽivotvČesku.cz poslanec Lubomír Volný.

K problému se vyjádřil také jeho kolega Marian Bojko. Ten také rozvedl důvody, proč odmítá nosit roušku či respirátor. Poslanec nevěří, že rouška a respirátor chrání před koronavirem.

"Budou oni za plexisklem? Nebo my za plexisklem? Uvidíme, jak to celé dopadne. Která síla nás donutí, abychom byli za plexisklem? Když Sněmovna pojede v omezeném režimu, tak si sednu, kam chci. Myslím, že v tom variabilním týdnu bude ještě veselo a s panem Volným se na to už těšíme. Pokud to dopadne tak, že opravdu skončíme v plastové kukani, tak si ji vyzdobíme různými obrázky, které upozorní na to, že roušku 24 hodin denně nosila bývalá ministryně Šlechtová, která se nakazila. Pak roušku nosil Dolejš a dostal covid, nosil to Birke a zase covid, pan profesor Ventruba také... Já razím heslo, že umřu raději nemocný, ale ve stoje, nikoliv na kolenou," řekl Marian Bojko pro ŽivotvČesku.cz a také povyprávěl o své rodině, která se koronaviru nebojí.

"Já mám osmdesátiletou maminku, mám pět dětí, sedm vnoučat a osmé je na cestě... My se normálně stýkáme a nebojíme se. Maminka se nebojí, její kamarádky pořád jen poslouchají zprávy, že když nebudeme nosit roušky, tak všichni zemřeme, ale maminka taková není. Všichni se stýkáme a nikdo není nemocný. Já jsem nešťastný z toho, když vidím venku mladé lidi s malými dětmi a všichni mají roušky jak ovce. Já jednoznačně říkám, že ten vir se nešíří vzduchem. Profesor Omar Šerý dělal testy v nákupní Galerii Šantovka, tam za 24 hodin prošlo 6 tisíc lidí a virus nenašli. Stěry brali ze záchodů, z madel, z platebních terminálů, z rukavic zaměstnanců a nenašli žádnou stopu po viru. Takže nevěřím tomu, že to na vás skočí během pikosekundy, jak říká pan Babiš. Já nejsem popírač covidu, ten vir tu je, ale není možné, aby takto rychle mutoval, to nevím, kde se rojí. Nejsem popírač, ale jsem odmítač restrikcí. Takže jestli nás posadí do plastové krabice, tak budeme mít billboard zadarmo. Já prostě odmítám, aby více než rok děti nechodily do školy a necvičily... My jsme jasně řekli, že je třeba chránit seniory v domovech důchodců, tam na návštěvu choďme s respirátory nebo po testu. Ohroženým skupinám přidejme peníze, můžeme jim zajistit službu, která jim třeba nakoupí... Ale všechno zavřít? Zavřít malé kadeřnictví, které se dá lehce vydesinfikovat a velká centra nechat otevřená? Za mě je to jednoznačně politikum. Ptali jsme se na to ministra Blatného a ani neodpověděl. Můžeme chránit seniory, ale školy, pracoviště a restaurace bych s nějakým omezením určitě otevřel," dodal poslanec Marian Bojko pro ŽivotvČesku.cz.

Antigenní testy, které vláda nakoupila pro testování ve školách, nemají podle odborníků do...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.