Reklama:

Luboš Xaver Veselý skončil jako moderátor v Českém rozhlase. Osobní důvody nechci komentovat, řekl

Moderátor Luboš Xaver Veselý
Moderátor Luboš Xaver Veselý
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 8. 2021

Novinář Luboš Xaver Veselý (52) již nebude spolupracovat s veřejnoprávním Českým rozhlasem jako moderátor. Spolupráce byla ukončena na jeho přání. "Skončil jsem z osobních důvodů, které nechci komentovat," řekl novinář a moderátor pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Luboš Xaver Veselý působil v Českém rozhlasu dva roky a dva měsíce. Spolupráce skončila k 31. červenci. Mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna i sám moderátor se shodli, že za koncem spolupráce stojí osobní důvody.

Reklama:

"Skončil jsem z osobních důvodů, které nechci komentovat. Je skutečně pravda, že jsem skončil jako moderátor v Českém rozhlasu. Bylo to na mou žádost," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz Luboš Xaver Veselý. "Český rozhlas ukončil spolupráci s panem Veselým k 31. červenci," doplnil pro Mediář mluvčí Českého rozhlasu.

Luboš Xaver Veselý uváděl každý všední den pořad Xaver a host. Moderátorovi byla kritiky dlouhodobě vyčítána neobjektivita při hodnocení některých témat. Není také tajemstvím, že Luboš Xaver Veselý má dobré vztahy s Hradem. Od ledna 2015 moderoval pod názvem Prezidentský Pressklub pravidelné rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem (76).

Od května 2020 je Luboš Xaver Veselý členem Rady České televize.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: