Lucie Borhyová o náročné koronavirové době: Nejtěžší pro mě bylo, když mi onemocněla babička, přiznala

Lucie Borhyová je krásná moderátorka zpravodajské relace
Lucie Borhyová je krásná moderátorka zpravodajské relace
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 12. 2020

Lucie Borhyová (42) patří mezi oblíbené moderátorky a známé tváře televizní obrazovky. Maminka dvou dětí – syna Lucase (11) a dcery Lindy (6) má během koronavirové doby napilno, protože zastává hned několik rolí, které musí časově skloubit a navíc se plně věnuje svému charitativnímu projektu LuckyBe. Pro ŽivotvČesku.cz promluvila o tom, jak vnímá současnou situaci, co je pro ni nejtěžší a jak vůbec zvládá pracovní tempo, domácí výuku a blíží se čas Vánoc.

Krásná moderátorka prožívá v časech koronavirové krize náročné období a vnímá to, jak právě situace kvůli covidu zasáhla do průběhu nadcházejících vánočních svátků, které jsou už za tři týdny. "Jako asi celý národ bych řekla, že situace není úplně ideální. Obzvlášť nyní v období Vánoc, kdy jsme zvyklí chodit na vánoční trhy, na stromečky, s dětmi na betlémy, dát si svařené víno nebo punč, podívat se ven nebo si nakoupit věci na svátky. Na druhou stranu s tím člověk až tak moc nezmůže, musí se situaci přizpůsobit," řekla Lucie Borhyová pro ŽivotvČesku.cz.

"Je potřeba se naučit s tím žít, nějakou dobu to asi ještě bude trvat, bude se to různě měnit podle aktuálních informací a uvidíme, co nás bude čekat po Novém roce. Každý doufá, že to brzy přejde a nastane lepší období. Nezbývá nám, než věřit, že všechno pomine a vrátí se do normálních kolejí tak, jak jsme to znali. I když už to asi nikdy nebude takové jako dřív," připustila Lucie Borhyová pro ŽivotvČesku.cz.

"Nejtěžší pro mě bylo, kdy mi onemocněla babička a my jsme ji nemohli navštívit v nemocnici. Bylo to během první vlny v březnu, kdy ji v noci odvezla záchranka, navíc ještě v Příbrami. Je to velmi složitá doba, kdy nemůžete navštěvovat svoje blízké a pokud jsou v nějaké takové těžké situaci, nemůžete je podpořit. Měla jsem strach se stýkat i s rodiči, prarodiči, protože jsem chodila normálně do práce. Teď už jsem si na to více zvykla a strach trošku opadl, není to takové jako během první vlny. Při setkání s nimi samozřejmě nosím roušku, chráníme se a snažíme se eliminovat potenciální rizika," řekla pro ŽivotvČesku.cz krásná moderátorka hlavní zpravodajské relace televize Nova.

Lucie Borhyová je dvojnásobná maminka školou povinných dětí a zvládnout online výuku rozhodně nevnímá jako snadný úkol. "Učení formou online je náročné. Skloubit domácí výuku dětí společně s prací, dá opravdu zabrat. To zná určitě spousta rodin. Do toho se starat o domácnost a vařit - jsou to poměrně náročné situace. Linduška chodí do první třídy, takže ta je ve škole teprve asi 14 dní, ale taky to bylo komplikované. Měla jsem jedno dítě ve škole, druhé doma a zvládnout to s nimi dohromady, byla tak trochu výzva. Děti potřebují kolektiv, mezi své vrstevníky, ale i pohyb. Zábavu mají třeba v rámci kroužků, které je baví a rády je navštěvují," dodala sympatická moderátorka Lucie Borhyová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.