Lucie Borhyová ve společnosti oslnila půvabem. Popsala, jak s jejími emocemi zacloumal snímek o Karlu Gottovi

Moderátorka Lucie Borhyová
Moderátorka Lucie Borhyová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 10. 2021

Premiéra celovečerního dokumentu Karel byla jednou z nejzásadnějších společenských událostí roku a jen málokterá slavná osobnost si ji nechala ujít. Na slavnostní projekci přišla i oblíbená moderátorka Lucie Borhyová (43), pro kterou šlo o událost, na níž společně se svými přáteli a známými mohla zavzpomínat na život Karla Gotta. "Musím říct, že film se mi moc líbil a byl krásnou vzpomínkou na Mistra," řekla Lucie Borhyová pro ŽivotvČesku.cz.

Slavnostní premiéra filmu Karel měla proběhnout už v loňském roce, pandemie koronaviru to ale neumožnila, a proto se slavné osobnosti sešly až v úterý večer. Událost pro ně byla nejen příležitostí ke vzpomínce na Karla Gotta, ale také šancí setkat se s přáteli. Emoce se v mnohých střídaly velmi rychle a podle oblíbené moderátorky zpráv byl snímek nádhernou připomínkou života mnohonásobného Zlatého slavíka.

"Premiéru jsem si užila moc, už jsme se na ni těšili vloni, ale byla odložená kvůli pandemii. Včera nastal den D, kdy se mohla uskutečnit a musím říct, že film se mi moc líbil a byl krásnou vzpomínkou na Mistra. Zavzpomínali jsme, protože je to dva roky zpátky, co nás opustil a bylo to hezké připomenutí jeho života. Zároveň šlo o příjemné setkání s lidmi, se kterými se člověk běžně nevidí. Kinosály byly obsazené do posledního místa, bylo krásné potkat tolik lidí najednou a zavzpomínat společně," řekla pro ŽivotvČesku.cz Lucie Borhyová.

Ještě na jaře se žádné společenské akce nekonaly a půvabná tvář oblíbené televizní stanice by si i z tohoto důvodu nenechala premiéru ujít. "V posledních měsících žádné velké společenské akce neprobíhaly, ale zase se to pomalu vrací do normálu. Tato premiéra byla jednou z největších akcí, která mohla proběhnout. Bylo krásné se se všemi setkat. Na spoustu jiných akcí jsem nemohla přijít kvůli pracovním povinnostem, ale teď mi to hezky vyšlo a říkala jsem si, že když mám volno, nemůžu si takovou událost nechat ujít," vysvětlila Lucie Borhyová pro ŽivotvČesku.cz, díky čemu si akci užila.

Před projekcí měla Ivana Gottová dojemný proslov, kterým dala najevo, že její zesnulý manžel by si příval slz nepřál. "Při tom filmu se střídaly emoce takovým způsobem, že se člověk chvíli usmíval, smál, pak plakal, vlastně se všechno prostřídalo. To střídání emocí je podle mě na tom to hezké, že je to proložené tak, aby člověk neplakal celou dobu. Ivanka Gottová před projekcí řekla, že by si Karel nepřál, aby lidé truchlili, ale aby se bavili, aby si to užívali a z kina odcházeli s hezkým pocitem a vzpomínali na něj, jak si užíval život. Šlo o hezké vzpomínání," prozradila zkušená moderátorka pro ŽivotvČesku.cz, jak film prožívala.

"Před sálem rozdávali kapesníčky. Já jsem si je s sebou zabalila už doma, rozpláče mě cokoliv, i u romantických filmů mi ukápne slza a věděla jsem, že je budu potřebovat. Byla jsem tak na všechno připravená, ale nejsem typ, který by chtěl plakat v kině před lidmi, takže jsem se držela. Myslím, že kdybych se na film dívala doma v soukromí, tak pustím emoce víc, takhle jsem se snažila držet, ale stejně slza ukápla," dodala Lucie Borhyová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.