Lucinka z Letopisů Narnie: Georgie Henleyová dospěla a vyrostla z ní éterická kráska

Herečka Georgie Henleyová (vlevo)
Herečka Georgie Henleyová (vlevo)
Foto: Profimedia.cz

Knižní fantasy fenomén původem irského spisovatele Clivea Staplese Lewise (†64) dal vzniknout také úspěšné filmové sérii, ve které jednu z hlavních rolí ztvárnila herečka Georgie Henleyová (25). Jako dívenka se stala představitelkou dětské hrdinky Lucinky Pevensieové. Od dob natáčení prvního dílu filmů ze světa pohádkové Narnie uběhlo hodně let. Dnes už je z mladé Britky půvabná 25letá žena.

Fantasy příběhy jsou příjemným odtržením od reality a člověk v nich může zažívat dobrodružství, poznat svět kouzel a vžít se do různých charakterů. Britská herečka Georgie Henleyová patří mezi dětské hvězdy díky jejímu ztvárnění postavy Lucinky Pevensieové v celosvětově úspěšné filmové sérii Letopisů Narnie.

"Mám pocit, že jsem měla nádherné dětství jen s přidanou hodnotou. Nemyslím si, že by mi Narnie něco vzala. Ve škole to bylo trochu těžší, když člověk přijde o část toho, co se v ní odehrává. Ale to se stává. Nejde mít všechno," zavzpomínala Georgie Henleyová v rozhovoru pro web Heyuguys.com. Jako dítě navštěvovala v rodném západním Yorkshireu v Anglii herecký kroužek Ilkley Upstager's Theatre Group.

Roli Lucinky získala v roce 2002 v pouhých sedmi letech, když si na konkurzu prvního dílu filmového zpracování slavné knižní předlohy s názvem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň získala svým přirozeným vystupováním a hereckým projevem castingovou režisérku Pippu Hallovou. Filmová fantasy série započala její hvězdnou kariéru, ke které se začaly přidávat další úspěchy. Mimo herectví miluje také svět módy, ve které se nejen skvěle orientuje, ale dokonce se prošla po mole jako modelka na přehlídce italské módní návrhářky Alberty Ferrettiové (70).

Celým jménem Georgia Laura Henleyová si zahrála mimo jiné v mysteriózním dramatu Vražedné spolčení z roku 2014 po boku Abigail Breslinové (25), v krátkometrážní romanci Girl, sweetvoiced nebo třeba v historickém seriálu Španělská královna, který se dočkal dvou řad. Roky od natáčení fantasy fenoménu utekly rychle a z britské herečky vyrostla krásná mladá žena, která oslavila už čtvrtstoletí.

Divácky oblíbená osobnost televizní obrazovky a moderátorka Lucie Borhyová (43) prožila ví...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.