Lucius Malfoy z Harryho Pottera zestárl a přibral. Vrásky mě děsí, připustil bývalý milovník neřestí

Herec Jason Isaacs
Herec Jason Isaacs
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 3. 2021

Britský herec Jason Isaacs (57) je nejlépe známý jako Lucius Malfoy z filmové série Harry Potter. V době, kdy natočil svůj první snímek ze světa čas a kouzel, měl za sebou své vlastní období strávené v říši divů. Přiznal totiž, že už od 12 let spoustu problémů zapíjel a dnes ho straší vlastní odraz v zrcadle. Drogy a alkohol mají na jeho rychlejším stárnutí a přibírání podíl.

Ve 12 letech se poprvé opil, pak sklouzl k drogám a svých démonů se zbavil až v 35 letech. Jason Isaacs, který je nejlépe známý jako Lucius Malfoy z filmů o Harrym Potterovi, dnes už závislý není, ale všímá si, že stárnutí se u něj projevuje rychle a nemilosrdně.

Návykové látky Isaacs užíval více než 20 let a ví, že se na něm podepsaly. "V určitém bodu závislosti jsem byl tak zaujatý drogami a alkoholem, že kdyby kdokoliv z mého okolí zemřel, asi bych ani nemrkl. Je zázrak, že jsem neskončil v oranžovém oblečku za mřížemi," uvedl herec v rozhovoru pro deník The Guardian.

Ačkoliv se dříve Jason líbil mnoha ženám, sám svou vizáž dnes nepovažuje za příjemnou. "Pokud na sobě něco opravdu nenávidím, je to rychlé stárnutí. Vidím to na sobě v zrcadle, v televizi i na plátně v kině. Měním se každou chvíli, ty vrásky mě děsí," připustil filmový Lucius Malfoy.

Ani kondice už není taková, jako bývala, proto herec příliš nesportuje. "Šel jsem si zahrát tenis a druhý den mi natekla kolena. Navštívil jsem lékaře a ten mi narovinu řekl, že jsem si je oddělal. Já jsem netušil, jak to myslí, tak jsem se ho zeptal, kdy budou zase v pohodě a on řekl, že nikdy. Oponoval jsem, že jsem jen jeden den hrál tenis a on mi odpověděl, že i autonehoda může člověku změnit život za jeden den. Prý mám poslouchat své tělo a uvědomit si, co už pro mě není," vysvětlil Jason Isaacs, proč už není v takové formě, jakou měl v minulosti.

Ačkoliv se Jason Isaacs dnes už nepřetěžuje, pro své filmy je schopný překonat i zábrany udávané vlastním tělem. "Můžu dělat skoro všechny akční kousky, ale jsem u toho pod prášky. Takový je prostě život zlomeného muže ve středním věku," uvedl herec v rozhovoru pro magazín GQ.

Sobota byla nejen prvním dnem nového roku, ale také dnem, na který se těšil snad každý fan...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu