Luděk Sobota přiznal strach z covidu: Kdybych věděl, že je nějaká vakcína účinná, nechal bych se očkovat, řekl

Herec Luděk Sobota promluvil o očkování
Herec Luděk Sobota promluvil o očkování
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 11. 2020

Herec a bavič Luděk Sobota (77) prožívá dobu, kdy Česko sužuje druhá vlna koronaviru, především doma a procházkami v přírodě. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil o tom, zda má z onemocnění covid-19 strach a také to, jestli by se nechal očkovat, pokud by byla dostupná vakcína.

Luděk Sobota patří mezi klasiky českého humoru. Jeho bavičský a herecký um zůstává i po mnoha letech jedinečným a řada jeho slavných rolí jsou toho jen důkazem. Zahrál si například mladého automechanika Františka Koudelku v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje! z roku 1974. U diváků získal oblibu také jako předseda fotbalového klubu Václav Orel v úspěšném televizním seriálu Okresní přebor, který odvysílala TV Nova. Jak vnímá současný stav kolem epidemie koronaviru? "Z koronaviru mám velký respekt. Například to, co se teď objevilo v Polsku, je opravdu děsivé. Doufám, že se nenakazím, nosím roušku i venku," řekl Luděk Sobota pro ŽivotvČesku.cz.

Sám přiznal, že tráví hodně času na procházkách v přírodě, které na něj působí ozdravně. "Chodím na procházky. Pohybuju se hlavně kolem domu, takže někam mezi lidi skoro nejdu. I když teď udělám výjimku. Pojedu do Pardubic kvůli své knížce," prozradil oblíbený herec a bavič pro ŽivotvČesku.cz.

V otázce vakcíny na onemocnění covid-19 zatím nemá jasný názor, protože mu chybí důvěryhodné informace o tom, zda je nějaká opravdu funkční. "Zatím nevím, jestli bych se nechal očkovat, protože nevím, jestli ta vakcína bude účinná, nebo nebude. A která vlastě bude účinná. Kdybych věděl, že to bude mít nějaký účinek a smysl, tak bych se ale nechal očkovat," přiznal Luděk Sobota pro ŽivotvČesku.cz.

 

 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.