Luděk Sobota zhodnotil rok 2020 a promluvil o očkování. Spoléhám na naší doktorku, je sympatická, říká

Herec Luděk Sobota promluvil o očkování
Herec Luděk Sobota promluvil o očkování
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 12. 2020

Řada lidí se netrpělivě těší, až dostane vakcínu proti koronaviru. Jsou to zejména lidé z rizikové skupiny 65+, kteří mají největší obavy z nákazy. Mezi ně se řadí i oblíbený herec Luděk Sobota (77), který pro ŽivotvČesku.cz prozradil, že očkovat se rozhodně nechá. Dále zhodnotil i letošní rok, který hodnotí kladně ve smyslu, že mohl zvolnit pracovní tempo. "Za to jsem rád, že jsem si trochu odpočinul," netajil se herec.

Letošní závěr roku Luděk Sobota prožije doma s manželkou Adrianou (59), a to kvůli zákazu vycházení, který v 5. stupni protiepidemického systému PES platí od 21:00. Navíc se nebude konat v Praze novoroční ohňostroj, takže není motivace pro herce, aby vyšel z domu.

"S manželkou letos asi nikam nepůjdeme, protože je zákaz vycházení. Máme takový zvyk, že kousek od pražských Malvazinek, kde bydlíme, máme takový kopec, kam se chodíme pravidelně dívat na ohňostroj, ale letos zůstaneme doma a připijeme si s manželkou. My si někdy připijeme i když Silvestr zrovna není," upřesnil s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz stále populární herec, který promluvil o vakcinaci. Obavy z nákazy virem SARS-CoV-2 totiž má.

"Očkovat se nechám a spoléhám na naší doktorku, ona je sympatická a řekla mi, že když se nechám očkovat, nemusím ani na testy, což uvítám, protože nemám rád, když se mi někdo šťourá v nose," zdůraznil Luděk Sobota, který se dlouhodobě netají tím, že je hypochondr a je i na to náležitě pyšný.

Rok 2020 vidí jako komplikovaný v tom, že svět zaskočil nový typ koronaviru, pozitivně ho vnímá tak, že si kvůli nedostatku práce odpočinul. "Letošek jsem ocenil v tom, že jsem zvolnil tempo, i když jsem některé věci natáčel. Hlavně jsem rád, že jsem se nenakazil koronavirem, a to mě těší nejvíce. Jinak jsem si celkem odpočinul, ale snad ten rok 2021 bude lepší," dodal pro ŽivotvČesku.cz Luděk Sobota.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.