Lyžování opravdu nebylo, říká Andrej Babiš a popsal, jestli došlo k další reakci více než týden po očkování

Andrej Babiš dostal jako první vakcínu
Andrej Babiš dostal jako první vakcínu
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 1. 2021

Premiér Andrej Babiš (66) znovu ujistil občany České republiky, že očkování proti koronaviru probíhá dobře a bez výrazných vedlejších příznaků. "Po očkování jsem měl chvilku teplotu," uvedl Babiš pro ŽivotvČesku.cz. Na sociálních sítích se také začala šířit spekulace o tom, že jeho rodina lyžuje v Rakousku. To však premiér vyvrátil a přidal důkaz.

Před vládou a jejími experty stojí v současné době výzva, jejímž cílem je přesvědčit občany České republiky, že vakcína proti koronaviru je zcela bezpečná a očkování nutné. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (50) i premiér Babiš opakovaně vyjádřili názor, že bez proočkování většiny populace se z koronavirové krize nedostaneme.

Právě předseda vlády se ve čtvrtek večer znovu vrátil k tomu, jak očkování probíhalo v jeho případě. "Po očkování jsem měl chvilku teplotu, ale za hodinku byla pryč," uvedl Andrej Babiš pro ŽivotvČesku.cz. Později dodal, že si neužívá klidný večer, protože stále plní pracovní povinnosti. "Jsem v práci," napsal Babiš redakci ŽivotvČesku.cz.

Přišel jsem domů z práce. V Průhonicích je plno sněhu, ale nikdo nelyžuje. Chci všechny, kdo se ptají, uklidnit. Moje rodina je doma 😎

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Čtvrtek 7. ledna 2021

Právě v té době se na sociálních sítích začala šířit spekulace, že Babišova rodina v této složité situaci odjela lyžovat do Rakouska. "Rodina českého premiéra jde příkladem, užívá si lyžovačku v Zillertal Arene a »ubytko« ve Stocku ve Finkenbergu. Taky mám ten hotel rád," napsal na svém facebookovém profilu publicista Miroslav Motejlek.

"Před dvěma dny dal jeden z členů AB (Andrej Babiš, pozn. red.) rodiny foto na Instagram, do Instastories. Pak to smazal. Jedině, že by tam dal před dvěma dny starší fotku," dodal Motejlek ve svém komentáři.

Premiér na tato slova ještě ve čtvrtek večer reagoval. "Přišel jsem domů z práce. V Průhonicích je plno sněhu, ale nikdo nelyžuje. Chci všechny, kdo se ptají, uklidnit. Moje rodina je doma," uvedl premiér Babiš na svém profilu a jako důkaz přidal fotku s denním tiskem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.