Macaulay Culkin promluvil o důvodu, proč se potýkal s drogami. S otcem zažíval peklo, jaké si málokdo umí představit

Macaulay Culkin
Macaulay Culkin
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 6. 2022

Herec Macaulay Culkin (41), kterého si lidé nejlépe pamatují jako rozkošného Kevina ze Sám doma, byl ve filmu litován, protože ho jeho rodina zapomněla doma a odletěla do Paříže. Diváci ale neměli tušení, že v soukromém životě si tou dobou procházel větším peklem. Pro zpravodajský portál ABC News promluvil o tom, co zažíval kvůli otci.

Macaulay Culkin byl velmi roztomilé dítě, které si u obrazovek zamilovalo mnoho diváků. O to větším překvapením pak pro leckoho bylo, že jeho životní styl začal být velmi problémový. Drogy a alkohol ho málem dohnaly na pokraj smrti a už se zdálo, že se z jejich sevření nevymaní. Jak se ale později ukázalo, nezačal je užívat proto, že by těžko snášel slávu. Nedokázal se vyrovnat s chováním svého otce.

"Máma byla doma se sourozenci a otec se mnou cestoval z natáčení na natáčení. Byl na mě velmi tvrdý a upíral mi, co se mu zachtělo. Nenechal nás mít vlastní pokoj a museli jsme spát na gauči. Myslím, že tím chtěl zlomit mého ducha a ukázat svou moc. Ukázat, že když nebude chtít, abychom spali v posteli, tak v ní prostě spát nebudeme," popsal Macaulay Culkin pro ABC News, co zažíval s otcem.

Mezi lety 1990 a 1994 získával Macaulay Culkin coby roztomilý malý blonďáček nejvíce rolí. Právě tou dobou byl dle svých slov plně ve vůli svého otce, který ho upsal čtrnácti projektům zároveň. Na čtení celého scénáře tak nebyl čas a tou dobou malý herec se po nocích s otcem učil jen věty na další den. Dokud je neuměl perfektně, nemohl jít spát.

"Když mé filmy později už neměly takový úspěch, byla to pro mě vlastně úleva, protože to znamenalo, že konečně budu mít trochu klidu. Později se rodiče rozvedli a do péče mě dostala máma, otec tak nade mnou konečně ztratil kontrolu. Když jsem pak navazoval vztahy, rychle selhávaly, protože jsem kvůli němu neuměl správně komunikovat, musel jsem se to učit později," řekl herec.

Z drogové a alkoholové závislosti se i přes predikce fanoušků dokázal Kevin ze Sám doma dostat. Jakmile na to byl sám připravený, vrátil se i k herectví a po čase si našel i životní lásku. Po boku herečky Brendy Songové (34) žije spokojeně od roku 2017 a má s ní také rozkošného ročního syna, který dostal jméno Dakota.

"Snažím se být tím nejlepším člověkem, jakým být můžu. Teď mám svou rodinu, přátele, mám v životě v podstatě všechno, co potřebuji a co jsem kdy chtěl mít," dodal Macaulay Culkin.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.