Maďarsko otvírá hranice pro Čechy, Rakušany a Slováky. Babišova vláda chystá přijmout zrušení kontrol na ranním jednání

Hranice států se otevírají.
Hranice států se otevírají.
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 6. 2020

Po Rakousku a Slovensku nově otvírá své hranice pro Čechy také Maďarsko. Ve čtvrtek večer to médiím oznámil maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Jde o rozvolnění po restrikcích v souvislosti s koronavirovou pandemií. Mnozí jeho rozhodnutí vítají.

Češi, Slováci, Rakušané a Maďaři mohou od pátku cestovat na území těchto zemí, a to bez omezení. Původně se zamýšlelo o povinnosti mít negativní test na COVID-19.

Je to výsledek nespočet telefonických jednání s kolegy z těchto zemí, které jsme absolvovali v uplynulých dnech. Nakonec se nám povedlo dohodnout všechny technické otázky a od pátku ráno mohou občané Maďarska, Česka, Rakouska a Slovenska bez omezení cestovat na území těchto zemí,“ uvedl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó na sociální síti.

To znamená, že od pátku nebude potřebný negativní test na koronavirus, nehrozí karanténa a ruší se rovněž dosavadní omezení na 48 hodin,“ dodal.

Vládní omezení přestanou platit od osmé hodiny ranní. Své hranice už kromě Polska otevřely všechny sousední země Česka. Češi tak bez omezení můžou do Německa, Rakouska a i na Slovensko. Přijetí zrušení opatření se vládní kabinet Andreje Babiše chystá v pátek na ranním jednání.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.