Magie je až na druhém místě. Kouzelník Criss Angel se dnes stará o synka trpícího rakovinou

Kouzelník a iluzionista Criss Angel
Kouzelník a iluzionista Criss Angel
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 12. 2020

Jeho televizní show v minulosti sledovaly statisíce lidí, vzorem mu byl sám velký Harry Houdini a pozornost byla jeho baštou. Démonicky vzhlížející Criss Angel v posledních letech odhalil svou andělskou stránku. Magii upozadil a věnuje se charitě a teprve šestiletému synkovi. Ten rakovinu už jednou porazil, bohužel se mu vrátila. Televizi Extra řekl, že chlapec přesto naději na uzdravení neztrácí.

Iluzionista Criss Angel je jedním z mála mágů, kterým se podařilo celosvětově proslavit. Jeho show byla vysílána i v České republice a čas od času tento kouzelník vystupuje i dnes. Před magií ale dává přednost rodině, která je u něj na prvním místě.

Crissův život se ze dne na den změnil před více než šesti lety, když na svět přišel jeho první syn Johnny. Pocítil štěstí, jaké zatím nikdy nezažil, bohužel jen o dva roky později mu osud zasadil krutou ránu.

U malého Johnnyho lékaři našli nemoc zvanou akutní lymfoblastická leukemie. Ta se nejčastěji objevuje právě u dětí a je způsobena změnou buňky na nádorovou v důsledku chromozomálních poruch nebo mutací v její genetické informaci.

Syn kouzelníka se potýkal s ošklivými příznaky, těmi jsou například silné pocení, únava a bolesti kostí. Po dlouhé léčbě se chlapečkovi podařilo nemoc porazit, když mu bylo jen něco přes 3 roky.

Návrat

Potěšení z času stráveného se zdravým dítětem přetnula další krutá rána. Když bylo Johnnymu 5, nemoc se vrátila. Letošní příchod koronaviru pak rodině na optimismu nepřidal.

Pro nemocné děti je tato doba skutečně riziková. My si kvůli Johnnymu neustále myjeme ruce, dezinfikujeme vše, čeho se dotkneme. Ven chodíme jen sporadicky,“ řekl televizi Extra kouzelník.

Criss Angel se nyní hodně zapojuje v charitativních organizacích a řekl, jak je jeho syn statečný. „Nemoc se mu vrátila, ale on ani přes bolesti a dlouhou léčbu neztrácí naději. Je to statečný chlapec, který doufá, že v prosinci příštího roku už zdravý zazvoní po poslední léčbě na zvonek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.