Reklama:

Majitel bytu na Karlovarsku našel v záchodové míse krajtu. Je to škrtič, říká pracovnice záchranné stanice

Krajta, kterou našli na Karlovarsku
Krajta, kterou našli na Karlovarsku
Foto: Městská policie Ostrov
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 7. 2021

Pořádný šok zažil majitel bytu v Ostrově na Karlovarsku, když se ráno vydal do koupelny. V míse toalety totiž našel hada, který ho přirozeně hodně vyděsil. Na místo dorazila nejen městská policie, ale také odchytová služba. "Jednalo se o krajtu a na odchytu byl můj kolega. Hada se podařilo odchytit a byl převezen k nám do ostrovského Macíku. Ráno ho přivezli a večer si ho majitelka převzala," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Hana Šimková ze záchranné stanice.

Reklama:

Byl to zážitek, o který nestojí asi nikdo. V Ostrově na Karlovarsku byl nalezen had, kterého jeho majitelka již delší dobu postrádala, ale situaci po jeho zmizení dál neřešila. Plaz se pak objevil v záchodové míse, kde nemile překvapil majitele bytu. Kuriozní případ přešel do správního řízení, kde bude dále prošetřen.

"Pán měl doma hada, takže tam přijela městská policie. Zavolali mého kolegu z odchytové služby, který jim s ním pomáhal. Jednalo se o krajtu. Hada se nakonec podařilo odchytit a byl převezen do ostrovského Macíku. Ráno ho přivezli a večer si ho majitelka převzala. Přes časem se jí ztratil a nemohla ho najít, občas se podobné případy stávají," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz Hana Šimková ze záchranné stanice Ostrovský Macík, kde had strávil několik hodin po odchycení.

Reklama:

"Krajta je škrtič, není jedovatá. Ale popravdě může člověka hodně vyděsit nebo zabít menšího domácího mazlíčka – opravdu malé kočky a pejsky, ale spíše králíka a podobně. Tahle byla navíc hodně mladá, takže tam se to riziko výrazně snižuje," uzavřela pro ŽivotvČesku.cz Hana Šimková.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: