Majitel bytu na Karlovarsku našel v záchodové míse krajtu. Je to škrtič, říká pracovnice záchranné stanice

Krajta, kterou našli na Karlovarsku
Krajta, kterou našli na Karlovarsku
Foto: Městská policie Ostrov
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 7. 2021

Pořádný šok zažil majitel bytu v Ostrově na Karlovarsku, když se ráno vydal do koupelny. V míse toalety totiž našel hada, který ho přirozeně hodně vyděsil. Na místo dorazila nejen městská policie, ale také odchytová služba. "Jednalo se o krajtu a na odchytu byl můj kolega. Hada se podařilo odchytit a byl převezen k nám do ostrovského Macíku. Ráno ho přivezli a večer si ho majitelka převzala," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Hana Šimková ze záchranné stanice.

Byl to zážitek, o který nestojí asi nikdo. V Ostrově na Karlovarsku byl nalezen had, kterého jeho majitelka již delší dobu postrádala, ale situaci po jeho zmizení dál neřešila. Plaz se pak objevil v záchodové míse, kde nemile překvapil majitele bytu. Kuriozní případ přešel do správního řízení, kde bude dále prošetřen.

"Pán měl doma hada, takže tam přijela městská policie. Zavolali mého kolegu z odchytové služby, který jim s ním pomáhal. Jednalo se o krajtu. Hada se nakonec podařilo odchytit a byl převezen do ostrovského Macíku. Ráno ho přivezli a večer si ho majitelka převzala. Přes časem se jí ztratil a nemohla ho najít, občas se podobné případy stávají," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz Hana Šimková ze záchranné stanice Ostrovský Macík, kde had strávil několik hodin po odchycení.

"Krajta je škrtič, není jedovatá. Ale popravdě může člověka hodně vyděsit nebo zabít menšího domácího mazlíčka – opravdu malé kočky a pejsky, ale spíše králíka a podobně. Tahle byla navíc hodně mladá, takže tam se to riziko výrazně snižuje," uzavřela pro ŽivotvČesku.cz Hana Šimková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.