Major Rabb ze seriálu JAG slaví: David James Elliott v 60 letech neztrácí životní vitalitu

David James Elliott
David James Elliott
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 9. 2020

Kanadský herec David James Elliott (60), představitel sympatického majora Rabba z populárního seriálu JAG, oslavil významné kulaté výročí. Jako čerstvý šedesátník ale neztrácí elán a udržuje se v kondici, kterou mu může leckdo závidět.

Seriál JAG sleduje kriminální kauzy z námořnického a vojenského prostředí. Hlavním vyšetřovatelem je pohledný David James Elliott alias major Harmon Rabb, právník JAGu a bývalý námořní pilot. Společně se svými kolegy řeší a vede trestní řízení přidělených případů. Televizní stanice CBS odvysílala celkem 10 sérií. U nás se pak JAG objevil poprvé na podzim roku 1997.  

Hlavní představitel oslavil šedesáté narozeniny a nepřestává udivovat tím, jak skvěle na svůj věk vypadá. David má vypracovanou postavu, která ho stojí hodně dřiny a úsilí. Pro magazín Closer Weekly prozradil, jak si udržuje postavu i pozitivní myšlení. "Hodně sleduju, co jím. Už pět let jsem vegan a pravidelně se věnuju fyzickému tréninku. Mým koníčkem je ju-jitsu a poměrně náročné cvičení Bar Method. Během dne pak nezapomínám na klasické »klikování«. Ale všechno je především o stravě. Snažím se držet i životního hesla: Cokoli dáte, dostanete dvojnásobně zpátky," řekl v rozhovoru pohledný Kanaďan, který měří 193 centimetrů. 

Přesto, že herec natočil poměrně velké množství filmů a seriálu, jako právník JAGu měl své kouzlo a nepochybně by v roli uspěl i dnes. A co říká sám David James Elliott na to, že by seriál mohl mít další pokračování? "Určitě bych k tomu byl nakloněný. Pokud by to šlo směrem, který by pro mě byl zajímavý a přijatelný." 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.