Maláčová nadávala mimo záznam Babišovi. Psycholog: V diagnóze d*bil se netrefila, bude mít jiné diagnózy

Premiér České republiky Andrej Babiš
Premiér České republiky Andrej Babiš
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 10. 2020

Česká televize zveřejnila mimo oficiální záznam pořízený výrok ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové. Ta diagnostikovala, že premiér Andrej Babiš je d*bil. Následně uvadla, že šlo o emoce. Podle uznávaného psychologa Jeronýma Klimeše se v diagnóze ministryně mýlila. "V této diagnóze se paní Maláčová netrefila, Pan Babiš bude mít jiné diagnózy," řekl pro ŽivotvČesku.cz specialista.

Co se přesně stalo? Veřejnoprávní televize zveřejnila záběry z reportáže pro pořad 168 hodin, které pořídila mimo záznam. Maláčová v domnění, že kamera je po rozhovoru vypnutá, označila premiéra Andreje Babiše za debila. „To je bordel, co ten Babiš udělal, teď to všichni musíme slíznout. To je d*bil, pardon, s prominutím. Děkuju. Nashle,“ zaznělo na kameře z úst Maláčové.

Podle renomovaného psychologa Jeronýma Klimeše došlo ale k chybné diagnóze. "Tím, že se vypnula kamera, tak nám paní Maláčová řekla, co si o něm skutečně myslí. Řekla ale nadávku. D*bil je někdo, kdo má inteligenci mezi 50 až 70 bodů IQ, což je starý termín pro stejnou diagnózu. Dnes se tomu říká lehká mentální retardace. A my známe tuto retardaci známe z postavy Otíka z filmu Vesničko má středisková. Podle této diagnózy by musel mít pan Babiš sníženou inteligenci, hodně podprůměrnou. Takže tato diagnóza určitě není správná. V této diagnóze se paní Maláčová netrefila, pan Babiš bude mít jiné diagnózy," řekl pro ŽivotvČesku.cz uznávaný psycholog Jeroným Klimeš.

Premiér Andrej Babiš se zatím nevyjádřil ke slovům Maláčové. Zveřejněné záběry vyvolaly řadů rozporuplných emocí. Lidé zejména na sociálních sítích vedli diskuze, zda jednání ministryně bylo vhodné, ale i to, zda Česká televize měla záběry zveřejnit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.