Malý Tim z Jurského parku vyrostl. Joseph Mazzello dospěl v pohledného muže, který má pořádné charisma

Herec Joseph Mazzello v Jurském parku
Herec Joseph Mazzello v Jurském parku
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 5. 2021

S herectvím začínal už jako malé dítě, ale velká role přišla až díky nabídce Oscary ověnčeného režiséra Stevena Spielberga (74) do velkofilmu Jurský park. V něm si Joseph Mazzello (37) zahrál Tima Murphyho, vnuka majitele pravěkého parku s živými dinosaury a multimilionáře Johna Hammonda a odstartoval tak hvězdnou kariéru. Od dob natáčení už herec dávno vyrostl v pohledného muže, který se pomalu blíží ke čtyřicítce a má za sebou řadu filmových úspěchů.

Joseph Mazzello se narodil do umělecké rodiny – otec Joseph s matkou Virginií vedli dětskou hvězdu Jurského parku k herectví už od útlých let díky tomu, že vlastní a provozují taneční studio a k umělecké branži mají velmi blízký vztah. Dětství prožil v New Yorku a zkušenosti s kamerami měl již od 5 let. Režisér, producent a scénárista Steven Spielberg ho jako dítě obsadil do role Tima Murphyho, vnuka multimilionáře a zakladatele Jurského parku Johna Hammonda v podání Richarda Attenborougha (†90), protože v něm spatřil velký herecký potenciál.

"Víte, bylo to vtipné, protože jsem byl tak trochu veteránem, dokonce i jako malý chlapec. Natáčel jsem už několik filmů, takže mě nutně neděsili samotní dinosauři, ale jen představa, že to byly obrovské stroje, které obsluhovalo tucet lidí schovávajících se ve snaze vyhnout se kamerám. Byly scény, kdy jsem prostě musel jako dinosaurus myslet já sám. Někdy jsem potřeboval mít opravdu dobrou představivost a jindy byla na place zase neuvěřitelná animatronika (technika ovládání loutek počítačem, pozn. red.)," zavzpomínal na natáčení kultovního snímku oscarového Spielberga Joseph Mazzello, jak cituje web Screenrent.com.

Rodák z Rhinebecku vystudoval USC (soukromou Univerzitu Jižní Kalifornie) a získal titul v oboru kinematografie a televizní tvorby. Jako starší se americký herec objevil v několik hollywoodských snímcích - například v životopisném velkofilmu o skupině Queen s názvem Bohemian Rhapsody, dramatu Sociální síť nebo v pokračování akčního trháku G. I. Joe 2: Odveta. Malý chlapec z legendárního sci-fi za dlouho roky dospěl a vyrostl z něj pohledný muž, který neztratil podobu s postavou, která ho proslavila.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.