Reklama:

Mám se tady jako král, říká Jiří Krampol o svém novém bydlení. Popsal režim, jak od rána do večera žije

Jiří Krampol
Jiří Krampol
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 7. 2024

Legendární herec a dabér Jiří Krampol už několik týdnů žije v Domě s pečovatelskou službou. Svůj nový domov, kam zamířil přímo z Nemocnice Na Františku, si nemůže bavič vynachválit. Pro ŽivotvČesku.cz nyní popsal, jak to v takovém domě v centru Prahy funguje. "Snídani a večeři si dělám sám, obědy mi nosí. Vaří tu skvěle," uvedl známý pětaosmdesátiletý umělec s tím, že především díky tamnímu personálu, který svou práci vnímá jako poslání, se v novém domově cítí velmi dobře.

Reklama:

Herec Jiří Krampol si už od června zvyká na novou životní etapu. Po dlouhých měsících strávených v nemocnici se konečně dočkal vytoužené změny. Byl mu schválen byt v Domě s pečovatelskou službou kousek od samotného centra Prahy.

Reklama:

"Jsem tady šťastný, žiju na 21 metrech čtverečních a nic mi tu nechybí. Jsou tu hrozně fajn lidi. Včera jsem byl na procházce v přírodě s celou partou přátel," pochvaloval si koncem června pětaosmdesátiletý umělec svůj nový domov.

Ani tři týdny poté se nic nezměnilo. Pro ŽivotvČesku.cz Jiří Krampol popsal, jak plyne život v domově, který je sice hlídaný, ale zároveň mají jeho obyvatelé volnost a svobodu. "Ráno vstanu, udělám si snídani, ráno, v poledne a večer mi sestra naporcuje léky, to potom večer jen zkontrolují, jestli jsem si je vzal," popsal známý umělec.

"Oběd mi buď přinesou na pokoj, nebo to můžu sníst ve společenské místnosti. Venku je krásné sezení, je to tady bezvadný, já jsem tu moc spokojený. Nevidíš tady nějakou otrávenou sestru, všichni jsou moc příjemný. Hlavně to nezavání starobincem," popsal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Krampol.

Zmínil také to, že v domově platí určitá pravidla. "Nejde to, abych se sbalil, odešel a nikomu nic neřekl. Musí o tobě 24 hodin denně vědět, ale můžu chodit, kam chci. Návštěvy jsou také neomezené, ale jelikož je dole recepce, tak mají přehled o tom, kdo sem chodí," řekl herec s tím, že on si do svého bytu návštěvy příliš nezve. "Do bytu si nikoho vodit nechci, kdyžtak si dám sraz někde mimo, případně tady je krásná zahrada a lavičky," uzavřel spokojený Jiří Krampol, jenž stále ještě řeší vystěhování věcí ze starého bytu.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: