Máma ze Sám doma po 30 letech. Z Catherine O´Hary je platinová blondýnka. Popsala setkání s Macaulayem Culkinem

Herečka Catherine O'Hara v komedii Sám doma
Herečka Catherine O’Hara v komedii Sám doma
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 10. 2021

Jen málokdo někdy neviděl nebo alespoň neslyšel o kultovní komedii Sám doma a jejím pokračování, které jsou každoroční klasikou především svátečního období. Jednu z hlavních rolí ztvárnila herečka Catherine O´Hara (67), která se díky ní rázem zařadila mezi nejslavnější představitelky filmových matek. Dnes už se věkem pomalu blíží jubilejní sedmdesátce, ale vzhledem vypadá o několik let mladší. Navíc se i jako žena staršího věku rozhodla vrhnout do studia na vysoké škole - a nejen tak ledajakého oboru.

Někteří herci se stanou nezapomenutelnými díky jedné roli. To je i případ Catherine O´Hary, která se sice objevila v dalších seriálech a filmech, ale pro většinu diváků zůstane navždy Kate McCallisterovou, mámou odvážného Kevina z kultovních rodinných komedií Sám doma. První z filmů měl premiéru na začátku devadesátých let a v České republice ho diváci mohli poprvé zhlédnout 12. prosince roku 1991.

Herečka narozená v Torontu na něj vzpomíná i po více jak 30 letech s láskou a dokonce si nechala na památku některé věci z natáčení.

"Stále mám paruku z natáčení druhého filmu a nejdéle jsem si nechávala kostýmek, než jsem ho dala své velké sestře Patsy. Ani nevím, jestli ho někdy nosila, ale líbil se jí. Myslím, že mám i náušnice z prvního dílu. Neměla jsem příliš oblečení, protože jsem vlastně moc scén netočila, cestovala jsem přeci hlavně v dodávce. Jednou jsem narazila na Macaulayeho a on mi povídá: Mami! A já zareagovala: Chlapče! Vypadal výborně a dařilo se mu, byla jsem moc ráda, že ho vidím. Ale drahý John Heard (hrál otce Kevina, zemřel před čtyřmi lety, pozn. red.) už není mezi námi. Bylo to smutné, když odešel," řekla Catherine O´Hara v rozhovoru pro magazín InStyle.

Slavná Kanaďanka se v osobním životě stala matkou dvou nyní již dospělých synů – staršího Matthewa (27) a Luka (24), které má s manželem Bo Welchem. I v 67 letech vypadá skvěle a udržuje se neustále nejen po fyzické stránce, ale snaží se na sobě pracovat i z hlediska vzdělání. Svým sledujícím na Instagramu se omluvila za delší neaktivitu, která měla svůj důvod.

"Ahoj, omlouvám se za svou neaktivitu, ale momentálně se věnuji studiu magisterského titulu v oboru fyziologie a genetiky a jsem opravdu hodně zaneprázdněná," napsala ke svému nejnovějšímu příspěvku. A tak se sympatická představitelka mámy ze Sám doma ukázala jako žena, pro kterou věk není omezením v mnoha ohledech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.