Maminka není, nekojím samozřejmě, vstávám každé tři hodiny a je to nádherné, říká Robert Paulat o miminku

Robert Paulat se stal tatínkem
Robert Paulat se stal tatínkem
Foto: Se svolením Roberta Paulata
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 7. 2021

Nositel přezdívky »​Český Ken« a majitel estetické kliniky Robert Paulat (42) si rychle zvyká na roli tatínka. Syna Andrease mu na svět přivedla surogátní (náhradní) maminka. Robert Paulat je tedy na výchovu zcela sám, ale rozhodně si nestěžuje. "První tři dny v porodnici v Podolí byly náročné. Není tam maminka, samozřejmě nekojím, takže musím krmit a vstávat každé tři hodiny... V Podolí říkali, že to ale dávám dobře, že klobouk dolů," prozradil pro ŽivotvČesku.cz Robert Paulat.

Robert Paulat snil celý život o tom, že se stane otcem. "Přál jsem si kluka, aby byl pokračovatelem rodu. Je mi 42 a řekl jsem si, že už mám na čase. Toto není žádný chvilkový rozmar. Mít děti byl můj celoživotní sen. Když mi bylo dvacet, tak s mojí přítelkyní jsme miminko plánovali, ale zemřela na rakovinu… Takže se mi to povedlo nyní," řekl majitel estetické kliniky pár hodin před porodem syna, kterého na svět přivedla náhradní matka.

Robert Paulat je tedy na výchovu malého Andrease zcela sám. Vše ale zvládá na jedničku.

"První tři dny v Podolí byly náročné. Není tam maminka, samozřejmě nekojím, takže musím krmit a vstávat každé tři hodiny... V Podolí říkali, že to ale dávám dobře, že klobouk dolů, že s těmito geny jsem se prý musel narodit a měl napsáno ve hvězdách, že to půjde. Dnes je Andymu pět dnů, byli jsme u pediatričky a říkala, že krásně přibírá, že vše je super. Připadám si, že mi dává tolik energie, že ani nepadám únavou, i když říkám, že každé tři hodiny přebaluji, krmím, musím připravit krmení... Říkám otevřeně, že hlavně přes noc je to velmi náročné, ale pak si ho k sobě přivinu na prsa a hned zapomenu, že bych měl být vlastně unavený," vyznal se Robert Paulat pro ŽivotvČesku.cz.

Už před porodem se s náhradní matkou dohodli, že ona se na výchově podílet nebude žádným způsobem.

"On vlastně syn ani geneticky její není. My jsme oplodnili vajíčko mojí spermií. Já našel dárkyni vajíčka. Do něj se tedy umístila moje spermie, vzniklo embryo a pak se udělal transfer. Nebude žít s námi, ale mám radost, že mezi námi vzniklo opravdu velké kamarádství. Na začátku toho všeho jsme se domluvili »​pouze« na něčem tak obrovském, že mi maminka odnosí mého syna a pak se z nás stali přátelé, ale máme to tak nastavené, že na výchovu budu opravdu sám a jednou za dva či tři měsíce se potkáme jako kamarádi. Ale vychovávat syna se mnou nebude," vysvětlil muž, který nosí přezdívku Český Ken.

Oblíbený moderátor Leoš Mareš (46) a jeho manželka Monika (41) se letos v březnu stali rod...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.