Manžel Heleny Vondráčkové otevřeně: Kvůli epidemii jsme přišli o více než 8 milionů korun, přiznal

Martin Michal s manželkou Helenou Vondráčkovou
Martin Michal s manželkou Helenou Vondráčkovou
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 11. 2020

Dlouhé měsíce připravoval tým zpěvačky Heleny Vondráčkové (73) koncertní šňůru, která byla naplánovaná na letošní rok. Ovšem zasáhla vyšší moc v podobě první a druhé vlny epidemie a respektované zpěvačce zbyly oči jen pro pláč. "Stihli jsme odehrát jen čtyři koncerty a v přímých nákladech jsme přišli o částku přesahující 8 milionů korun," vypočítal pro ŽivotvČesku.cz producent a manžel umělkyně Martin Michal (62).

Měla to být koncertní šňůra, na kterou fanoušek zpěvačky Heleny Vondráčkové měl vzpomínat hodně dlouho. Vše se ladilo do posledního detailu a očekávalo se, že každý jednotlivý koncert zpěvačky bude beznadějně vyprodaný. Ovšem do rozjetých plánů zasáhla epidemie koronaviru a zničila měsíce tvrdé práce.

"Od března do prosince jsme měli mít šňůru sedmnácti koncertů po republice a některé v zahraničí a kvůli současné epidemii jsme odehráli jen čtyři. Současný stav, který je pro kulturu naprosto likvidační, nás mrzí a stejně jako všechny umělce i nás zaskočil. V celkovém finančním obratu jsme tak přišli o více než 8 milionů korun, a to pouze v přímých nákladech. O zisku se vůbec nedá mluvit," řekl pro ŽivotvČesku.cz Martin Michal, který ještě v létě věřil, že druhá vlna epidemie se obejde bez tvrdých vládních opatření, které zastavily kulturní život v Česku.

"Do dnešního dne nám stát nevyplatil ani korunu na pokrytí těchto přímých nákladů a vše kryjeme z rezerv z minulých let, ale ty pochopitelně nejsou nevyčerpatelné. Vím o uměleckých agenturách a umělcích, kteří jsou na tom ještě několikanásobně hůře než my. A to je věc, která mě naprosto bolí. Myslím si, že stát by v těchto věcech měl být mnohem rychlejší, protože krize a celkový dopad na lidi se značně prohlubuje. Neumím si vůbec představit, z čeho žijí muzikáloví zpěváci nebo herci. Je mi jich všech moc líto a myslím na ně," dodal Martin Michal pro ŽivotvČesku.cz.