Manžel Ornelly Koktové: Koronavirus není spiknutí elit, příroda se brání přelidnění, říká

Josef Kokta a jeho manželka Ornella
Josef Kokta a jeho manželka Ornella
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 10. 2020

Kolem pandemie koronaviru se šíří řada různých konspiračních teorií. Řeší se hlavně to, zda vir buď pochází z přírody, nebo byl uměle vytvořen lidmi v laboratoři. Podle kdysi úspěšného podnikatele Josefa Kokty (63) jde o první variantu. "Myslím si, že příroda se brání, lidí je na světě hodně," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Josef Kokta, manžel Ornelly Koktové, sleduje současné dění poměrně bedlivě jako většina Čechů. Realita je taková, že počty nakažených v celosvětovém měřítku dramaticky stoupají. Pokud jde o Českou republiku, aktuálně se řadí k nejrizikovějším zemím v Evropě. Podle Kokty v souvislosti s epidemií v Česku nejde o spiknutí, jak se mluví, ale prostě příroda řekla: Dost!

"Je to průšvih. Když vezmu veškeré informace, tak si nemyslím, že by šlo o nějaké spiknutí premiéra Andreje Babiše, pokud jde o epidemii v Česku či v celosvětovém měřítku spiknutí mocenských elit," míní Josef Kokta s tím, že vir je reakcí přírody na přelidnění.

V současnosti podle amerického úřadu pro sčítání lidu žilo k 1. 7. 2020 na Zemi 7,7 miliardy lidí. "Podle mě jde o přírodní záležitost. A řekl bych, že příroda se brání přelidnění, zkrátka na světě je už moc lidí a hrozí celkově krize," dodal pro ŽivotvČesku.cz Josef Kokta, který původně podnikal v oblasti nemovitostí a poradenství. Od roku 1991 vlastnil reklamní agenturu Quo. Jeho reklamní holding v roce 2002 koupil mediální magnát Rupert Murdoch, mluví se miliardě korun. Následně se vlivem špatných investic dostal na finanční dno.

O původu koronaviru se vede řada teorií a pře se řada odborníků. Třeba podle předního amerického vědce Thomase Lovejoya za pandemii nemoci covid-19 může rozsáhlý nelegální obchod s volně žijícími zvířaty a přílišné pronikání člověka do přírody. Jiní experti ale naopak tvrdí, že pochází z laboratoře a byl uměle připraven.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.