Manžel si vymýšlí nepravdy, říká Jana Adamcová s tím, že téměř 2 roky už s Jiřím Adamcem nežije. Ten ale tvrdí něco jiného

Jiří Adamec a Jana Adamcová
Jiří Adamec a Jana Adamcová
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 9. 2021

V rodině režiséra Jiřího Adamce (73) je nebývalé dusno a napětí. Jeho manželka Jana (49) tvrdí, že se rozešli a každý bydlí sám. On ale říká, že žádnou krizi nemají a stále jsou spolu. "Určitě se nerozvádíme," řekl pro ŽivotvČesku.cz režisér s tím, že takové úvahy jsou pouze spekulace.

Když hudební producent František Janeček slavil své 77. narozeniny, tak na večírek dorazil v dobré náladě také režisér Jiří Adamec. Novinářům řekl, že sice došel bez manželky, ale vše jim doma klape, jen vztah už není tak vášnivý, jako býval kdysi. Režisér rázně odmítl úvahy, že by manželství mířilo k rozvodu.

Již dříve pro ŽivotvČesku.cz muž, který natočil Sanitku či seriál Rodáci, řekl, že jeho manželství klape a spekulace o rozvodu jsou hlouposti. Jana Adamcová o své situaci promluvit nechtěla. Uvedla, že jí to nedovoluje práce na Úřadu vlády. "Já to nyní kvůli práci nemohu dělat, já musím odmítat všechny žádosti o rozhovory. Mám jich hodně, mrzí mě to, jsem na to zvyklá, někdy mi to i chybí, ale bohužel. Rozhovor dám kdykoliv ráda, ale nyní to prostě nejde. Každá práce má nějaká omezení," řekla Jana Adamcová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že po volbách bude situace třeba jiná a ona bude moci rozhovor dát.

Nakonec ale Jana Adamcová mlčet nedokázala a obvinila svého manžela z toho, že si vymýšlí. "Nevím, proč můj muž tvrdí, že žijeme spolu. Každý z našeho blízkého i vzdálenějšího okolí ví, že tomu tak už skoro dva roky není. Trvalé bydliště ještě neznamená, že bydlíme ve společné domácnosti. Jak si ho na jednu stranu vážím jako profesionála, tak na druhou stranu nechápu jeho potřebu vymýšlet si nepravdy a nepřiznat věci, které se mohou v životě stát. I když jsou nepříjemné. Je to jedna z věcí, kterých si nemůžu u chlapa vážit," řekla moderátorka a současná mluvčí úřadu vlády pro Blesk.cz.

Vše nasvědčuje tomu, že verze Jany Adamcové bude realitě bližší. Už jen z toho důvodu, že pár se dlouho neobjevil ve společnosti společně. Na narozeninách Františka Janečka se uznávaný režisér bavil například s výtvarnicí Lucií Gelemovou (38). "Je to příjemný a inteligentní muž. Dobře jsme si popovídali," řekla Gelemová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že na Adamcovi nebylo vidět, že by bez své manželky ve společnosti prožíval těžké chvíle.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.