Manželka Davida Limberského otevřeně o soukromí. Jmenoval se Standa a je matematik, říká

Lenka Limberská a David Limberský.
Lenka Limberská a David Limberský.
Foto: Archiv Lenky Limberské
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 11. 2. 2021

O půvabné Lence Limberské (36) se často říká, že zkrotila fotbalového rebela a z Davida Limberského (37) se stal domácí typ. V rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz paní Lenka prozradila, proč se při seznámení vydával za Standu, jak snáší neúspěchy i kdo v rodině umí nejlépe počítat. "David dříve nebyl žádný velký romantik, ale dnes mě umí hezky překvapit. Nadiktoval své floristce všechna data a ona to hlídá za něj. Jeho životem je fotbal," řekla Lenka Limberská pro ŽivotvČesku.cz.

Moderátorka Lenka Limberská a obránce Viktorie Plzeň se vzali v roce 2019. O rok později se ostře sledovanému páru narodila dcera Lily. Lenka Limberská o sobě často slyší, že zkrotila fotbalového rebela. David byl podle ní vždy hlavně přímý a pravdomluvný a říká často i to, co fanoušci či fotbaloví funkcionáři nechtějí slyšet. "Když David někoho nemusí, tak to řekne na rovinu," popsala svého manžela paní Lenka v první části rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz.

Lenko, měla jste vždy slabost pro sportovce?

To rozhodně neměla. Já fotbal vůbec nesledovala. Vystudovala jsem společenské vědy na Masarykově univerzitě v Brně a ke sportu se dostala přes moderátorskou školu, když jsem si dělala praxi ve sportovní redakci na Nově.

Jaké vlastnosti by měl mít ideální muž?

Ideální chlap? To musím zapátrat trochu do mladších let, v té době ještě člověk věřil, že co si vysní, tak to bude mít. Ale muž by měl být vtipný, měl by se umět postarat o rodinu, je důležité, když si partneři mohou věřit. Je také důležité, abych k partnerovi i nějakým způsobem mohla vzhlížet. Jsem ráda, že teď mi to nějak všechno zapadá, i když tedy slabost pro sportovce jsem opravdu nikdy neměla.

Kde jste se s Davidem poprvé potkali?

Já tehdy moderovala jednu soutěž krásy a David byl tehdy s Frantou Rajtoralem a Milanem Petrželou v porotě. Já je jako moderátorka měla nějak uvést a říkala jsem si, že to jsou zas nějací fotbalisti. Já tehdy jméno Limberský vůbec neznala. Pak byla afterparty a můj táta, který roky hrál a pak i trénoval v Bruntále fotbal, tak chtěl s Davidem fotku. Říkám tátovi, tak mi ho ale ukaž. Táta říká, tamto je Limba. Já si to jméno ale vůbec nepamatovala, slyšela jsem ho ten večer poprvé. Tak mu říkám - ty seš Limba? Já jsem Lenka. On se usmál a říká, já jsem Standa. Mně to přišlo úplně normální, já si to jméno fakt nepamatovala, takže si ze mě dělal legraci a ten večer se jmenoval Standa. Ale vyfotil se s mým tátou a já mu tehdy dala číslo, že když je v té reprezentaci, tak by se mohl hodit na dres nebo na vstupenky pro tátu.

Už ten první večer přeskočila jiskra?

První večer rozhodně žádná jiskra a žádná chemie neproběhla. Já na něj ani číslo neměla. Ale dala jsem mu své číslo právě proto, že budou ty vstupenky. A on se po měsíci ozval. To jsem ale už věděla, že s tím Standou kecal. Tak jsem ho v tom trochu vymáchala, že já žádného Davida neznám, že znám jen Standu. Pak jsme se sešli a on ty lístky opravdu měl.

Jakou vlastnost máte na manželovi ráda?

Je vtipný, je to obrovský srdcař, nejde s proudem a je velmi upřímný. Když řekne, že někoho má rád, tak to tak je. A když někoho nemusí, tak to taky řekne na rovinu. Je upřímný, což v dnešní době přetvářek a falešných lidí je vzácnost.

Čím vás váš partner umí pořádně naštvat?

Někdy sedí na iPadu a hraje hry a já si říkám, že by raději mohl vynést koš.

V poslední době David Limberský vypadá jako romantik...

Romantik dříve úplně nebyl, ale v poslední době mi umí nachystat hezké překvapení. Floristce už dávno oznámil všechna data, která si má pamatovat a floristka to za něj hlídá. No a pak nosí kytky, když udělá nějaký průšvih.

David ale nyní nezlobí, že?

Nevím, zda je to věkem nebo mnou, ale je hodnější a je menší rebel. Plno lidí si myslí, že je typický fotbalista, ale on by hodně lidí překvapil, jak je chytrý a jaký má neuvěřitelný přehled. David miluje dokumenty, například usíná u filmů o 2. světové válce, hodně se zajímá o historii a nemám proti němu šanci v matematice. Dost lidí si myslí, že je to jen hloupý fotbalista, ale je to jinak. Vždy jsem si říkala, že když mám vysokou školu, že bych chtěla člověka, který na tom bude s inteligencí podobně a on mě hodně překvapil, jak je chytrý.

Sledujete fotbal? Víte třeba, co je to ofsajd?

Od té doby, co jsme spolu, tak fotbal sleduji. Ofsajd mi vysvětlil tak, že je to jako když je v obchodě u pokladny dřív zákazník než prodavačka. Ale dokud nezvedne rozhodčí praporek, tak sama ofsajd nepoznám.

Prožíváte s manželem jeho zápasy?

Hodně s Davidem řešíme zápasy a někdy i tu nespravedlnost na hřišti. Teď se klubu tolik nedařilo, tak z toho byl dost špatný. On fotbal miluje, je to jeho všechno... Fotbal nám ovlivňuje celý život.

Kolikátá podle vás skončí Plzeň v letošním ligovém ročníku?

Bude druhá nebo třetí, ale na druhé místo bude ještě velká tlačenice. Hlavně se dostat do evropských pohárů a příští rok si to vynahradíme.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.