Manželka Ondřeje Havelky prozradila, kdy zemřela Věra Gondolánová. Smrt nastala 21. 1. ve 21:00, uvedla

Ondřej Havelka s manželkou Alicí
Ondřej Havelka s manželkou Alicí
Foto:
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 1. 2021

Řada umělců truchlí. Zemřela zpěvačka Věra Gondolánová, která se proslavila několika duety nazpívané s legendárním Karlem Gottem (†80). Umělkyně patřila do slavné romské muzikantské rodiny. Odešla ve věku 66 let. Pro ŽivotvČesku.cz se vyjádřila přítelkyně rodiny a kamarádka Alice Kovácsová (54). "Je to smutná událost. Věra zemřela 21. ledna ve 21 hodin," upřesnila manželka hudebníka Ondřeje Havelky (66).

Věra Gondolánová od svých 15 let vystupovala s rodinnou kapelou Bratři Gondolánové a s ruským folklorním souborem.

"Ona byla velká, velká dáma, velké srdce, velký hlas, velká hrdost, velká statečnost a velká kamarádka »až za hrob«. Tím vším si podmanila naši rodinu a stala se jejím členem. Veškeré rodinné oslavy se bez Věrušky a jejího zpěvu a radosti neobešly. Můj muž měl tu čest s ní více než 10 let spolupracovat. Zpívala jako speciální host s orchestrem Melody Makers. Zemřela 21. 1. 2021 ve 21 hod. Narozeniny by měla 21. 3.," řekla pro ŽivotvČesku.cz Alice Kovácsová, která zdůraznila, že za života nedoceněná zpěvačka si zaslouží, aby se o ní mluvilo alespoň po její smrti. Paní Alice přišla o blízkou kamarádku a spřízněnou duši.

Věra Gondolánová projevovala velký talent od dětství, od 15 let vystupovala s rodinnou kapelou. Později se věnovala zejména komornímu jazzu a soulu. Emigrovala a vdala se v Austrálii. Vystupovala také na francouzských festivalech v Montreuil, Paříži a Lionu, ale také na pražském Khamoru.

"Zpráva o odchodu Věry mě velmi zaskočila. Pracovně jsme se v jisté době potkávaly velmi intenzivně. Poprvé jsem viděla Gondolánovce už někdy v roce 1969 na koncertě v Rokoku a musím říct, že mě velmi uchvátili. Po roce 89, kdy se vrátili ze zahraničí, jsem s nimi často vystupovala. Díky tomu, že měli řadu zkušeností ze zahraničí, přinesli do Československa velmi osvěžující styl, zkrátka zněli světově. Věra byla vynikající zpěvačka s krásným hlasem, tohle je ostatně u Gondolánů celkem pravidlo. Byla zaměřená na jazz a vůbec na muziku, kterou mám i já moc ráda. Krom toho byla krásná a velmi šarmantní. Budu na ni vzpomínat v tom nejlepším. Věro, děkuji Ti za Tvé zpívání, za inspiraci a přátelství," zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka Jitka Zelenková.

"Já se s ní poprvé potkal na koncertu Karla Gotta v Berlíně, to jí bylo takových 15 let. Už tehdy projevovala neuvěřitelný talent k tomu správnému muzicírování. Celou dobu jsem sledoval její kariéru. Spolupracoval jsem s ní intenzivně, když jsem byl šéfdirigentem Tanečního orchestru Československého rozhlasu, udělali jsme spolu pár zajímavých nahrávek," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zaskočený a smutný Felix Slováček.

Informaci o úmrtí Věry Gondolánové přinesl portál romea.cz. S legendou české hudební scény Karlem Gottem nazpívala třeba skladby s názvem Somewhere Over The Rainbow či Can't Buy Me Love.

Alice Kovácsová (55) se společně se synem Hugem vydala na premiéru muzikálu Cabaret, která...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu