Manželka Pavla Trávníčka popsala, proč se herec nechal očkovat. Byl proti tomu, říká Monika Trávníčková

Nextfoto
Manželé Pavel a Monika Trávníčkovi
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 12. 5. 2021

Podle vyjádření vlády by se kultura díky příznivému vývoji epidemie měla začít probouzet k životu a umělecká sféra by se mohla po více jak roce konečně zase vracet do normálních kolejí. Monika Trávníčková (35), která je manželkou oblíbeného filmového »prince« a herce Pavla Trávníčka (70), se společně s ním už těší na živé publikum, které dlouhé měsíce oba postrádali a nedá se jakkoli nahradit. "Diváci a zpětná vazba od nich jsou velmi důležité asi pro každého umělce. Doufám, že se opravdu brzo vše začne vracet k normálu, už to období bylo příliš dlouhé a je čas, abychom se vrátili zpátky do života. Už rok jsme na dovolené, která je nedobrovolná. Manžel i kvůli tomu podstoupil očkování," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Epidemie koronaviru oslabuje a čísla nakažených nadále klesají. Odborníci vidí situaci optimisticky a na to zareagovala i vláda, která rozhodla o částečném rozvolnění kultury. Od pondělí 17. května bude možné organizovat venkovní akce s omezením 700 sedících diváků s ochranou dýchacích cest a splněním podmínky negativního testu, očkování proti covidu-19 nebo již prodělaném onemocnění. Od 24. května by za příznivé zlepšující se situace mohlo dojít i na kulturní akce pořádané uvnitř, což by znamenalo zelenou například pro divadla.

"Stejně jako všichni se i my moc těšíme na živé publikum, které se nedá nijak nahradit. Diváci a zpětná vazba od nich jsou velmi důležité asi pro každého umělce. Doufám, že se opravdu brzo vše začne vracet k normálu, už to období bylo příliš dlouhé a je čas, abychom se vrátili zpátky do života. Už rok jsme na dovolené, která je nedobrovolná. Manžel se také připravuje na StarDance, točí upoutávky a těšíme se na to," řekla Monika Trávníčková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že legendární představitel filmových princů nakonec podstoupil první dávku očkování, aby mohl být více v klidu.

"Dlouho to zvažoval. Díkybohu jsme covid neprodělali, proto nebyl důvod se očkovat. Manžel byl proti tomu, ale v podstatě to člověka stejně donutí. Jak pracujete a chodíte různě na schůzky, jednání nebo natáčíte – musíte se neustále testovat a pokud to musíte zvládnout 2-3x týdně, tak to opravdu obtěžuje. Radši očkování dobrovolně podstoupí a doufáme, že nebude mít vedlejší účinky a všechno proběhne v pořádku. Stejně si tím každý musíme projít, protože si bez očkování neodskočíte ani do restaurace nebo kamkoliv jinam. Všude, kam člověk bude chtít jít, bude potřebovat papír nebo testy. Proto se naočkoval, aby měl klid," vyjádřila se životní partnerka herce a dabéra, za kterého se provdala v roce 2015 a s nímž tvoří jeden z oblíbených párů českého showbyznysu.

"My vlastně žijeme kulturním životem neustále, alespoň tedy já. Manžel si v době epidemie užíval více domácnosti. Tak snad to nyní bude zase v pořádku," doplnila Monika Trávníčková pro ŽivotvČesku.cz.

Subvarianty omikronu BA.4 a BA.5 jsou odolnější proti protilátkám vyvinutým u lidí, kteří ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu