Manželství Jiřího Paroubka a krásné Petry má být ve středu rozvedeno. Bývalý politik popsal své obavy z triku

Petra Paroubková a Jiří Paroubek
Petra Paroubková a Jiří Paroubek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 4. 2021

Manželství bývalého předsedy vlády Jiřího Paroubka (68) by ve středu mělo být oficiálně rozvedeno. Soud tak ukončí jednu životní etapu, která má hořký konec. Tím ale soudy stále manželů Paroubkových neskončí. Po rozvodu je podle bývalého premiéra v plánu ještě »tahanice« o majetek. "Ve středu se bude konat rozvodové řízení," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý předseda ČSSD s tím, že jde spíše o formální záležitost.

Jiří Paroubek se s Petrou Paroubkovou seznámil během práce v době jeho politické kariéry a v roce 2007 došlo na svatbu. O necelých 10 let později manželé oznámili rozchod a už za pár dnů se bude konat rozvodové řízení.

"Ve středu dojde k rozvodu. Po čtyřech letech už o tom nijak neuvažuji a neřeším to, beru to tak, jak to je. Podle mého názoru k tomu ale nedojde. Myslím si, že se to ze strany Petry bude nějak zdržovat, ale je to jen můj pocit, mohlo by ale na její nějaké triky dojít, třeba že bude v karanténě," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý předseda vlády s tím, že v případě, že soud ukončí jeho manželství s Petrou Paroubkovou, žádná pompézní oslava se konat nebude.

"Uvidíme, jestli to dopadne. Pokud k tomu skutečně dojde, slavit nebudu. Není co. Je to pro mě už dávno uzavřená věc," dodal pro ŽivotvČesku.cz bývalý politik, který v loňském roce byl několikrát u soudu.

V polovině prosince mu u Městského soudu v Praze určili, že manželce Petře bude platit 10 tisíc korun měsíčně na dceru Margaritu (11). Šlo o snížení z původních 14 tisíc korun. Podle pravomocného rozsudku má Paroubek i nadále hradit dceři stavební spoření ve výši 20 tisíc korun ročně a také připojištění, které činí měsíčně 2 400 korun. Soud tak změnil sumu, kterou má Paroubek dávat matce své dcery.

Následně o týden později Obvodní soud pro Prahu 5 rozhodl, že po téměř čtyřech letech nelítostného boje o osobní majetek, mu manželka Petra musí vrátit poměrně vzácný obraz, který si vzala ze společné domácnosti.

Po rozvodovém stání ale není všemu ještě konec. Podle Jiřího Paroubka ještě musí dojít k majetkovému vyrovnání, což bude podle něj »boj« na dalších pár let.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.