Marečka z Loun pálil žehličkou i cigaretou, brutálně dítě mlátil. U soudu dostal Josef K. 22 let

Josef K. byl odsouzen ke 22 letům odnětí svobody.
Josef K. byl odsouzen ke 22 letům odnětí svobody.
Foto: Archiv
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 6. 2020

Za týrání ani ne tříletého synka své družky si jednadvacetiletý Josef K. vysloužil výjimečný dvaadvacetiletý trest vězení. Odvolací soud překvalifikoval jeho jednání na vraždu a o šest let mu zvýšil původní trest.

Proti uložení výjimečného trestu podle soudu sice stály některé polehčující okolnosti, jako například částečné přiznání a jeho nízký věk.

Za zhruba čtyřicetiletou praxi jsem se s takovým nakládáním s dítětem ještě nesetkal,“ prohlásil předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička. „Není jasné, čím si nezletilý vysloužil ze strany obžalovaného takové hrubé nakládání a sadistické praktiky,“ uvedl soudce, kterého citují Novinky.cz, při ve zdůvodnění.

Soud se rozhodl po překvalifikování činu na vraždu. „Pokud nalézací soud dospěl k závěru, že obžalovaný není srozuměn s tím, že opakovanými údery může poškozeného usmrtit, pak tento závěr není správný. Obžalovaný dobře věděl, že poškozený je ve velice špatném fyzickém stavu,“ uvedl soudce. Josef K. se tím dopustil podle soudu zločinu vraždy v nepřímém úmyslu. „Máme za to, že ke smrti poškozeného došlo zvlášť surovým a trýznivým způsobem,“ pokračoval Lněnička.

Brutální týrání

Josef K. opakovaně prováděl dítěti činy jako sprchování pod studenou vodou, nutil ho klečet na kolenou, fackoval ho po celém těle, pálil ho cigaretou a žehličkou, minimálně dvacetkrát ho kousl. Tím chtěl docílit převýchovy.

V případu je stíhaná i matka batolete, která své dítě před Josefem K. nebránila, a naopak jeho týrání strpěla.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.