Marek Raditsch promluvil o obavách kvůli rozvolnění a odvolání Blatného. Neměním zástupce za kvartál, říká

Šéfkuchař Marek Raditsch
Šéfkuchař Marek Raditsch
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 4. 2021

Od pondělí 12. dubna bude kromě částečného návratu dětí do školních lavic docházet také k postupnému rozvolňování. To by se mohlo týkat i gastronomického odvětví, které už za dlouhé měsíce platných vládních opatření a restrikcí pocítilo výrazné ekonomické ztráty. Uznávaný šéfkuchař a bývalý porotce kulinářské televizní show Marek Raditsch má obavy z toho, že nic nebude tak snadné, jak by se mohlo zdát. "Tolikrát bylo něco řečeno a tolikrát se všechno změnilo," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Bývalý porotce gastronomické soutěže Marek Raditsch, který měl přezdívku »kata«, má za sebou náročné měsíce. Jeho profesi omezila vládní opatření kvůli epidemii koronaviru, ale v budoucích týdnech by mohla přijít konečně změna, která ho vrátí zpátky do pracovního života. K otázce rozvolnění však přistupuje velmi racionálně a nechce mít přehnaná očekávání.

"Rozvolnění vnímám do budoucna možná jako sen. Tolikrát bylo něco řečeno a tolikrát se všechno změnilo, proto mám obavy se na to nějakým stylem připravit. Profesně musíme, abychom byli, jak se říká »připravení na startu« – až nám bude umožněno opět fungovat v nějakém dle mě očekávaném omezeném provozu. Což je další věc, která mě trochu děsí, protože není nic jasně dáno," řekl Marek Raditsch pro ŽivotvČesku.cz s tím, že logicky nedojde ke změně z nuly na sto.

"Pokud budeme muset v šest nebo osm hodit zavřít, tak jsou to zase restrikce, se kterými lidé budou muset počítat. Nebude to probíhat, že otvíráme a vše funguje zase jako dřív. Trochu se toho obávám a bere mi to radost návratu k normálnímu životu," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz uznávaný executive chef skupiny Kampa Group.

Osobní pohled vyjádřil i k situaci odvolání Jana Blatného a nástupu nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera, který Blatného vystřídal po několika měsících ve funkci. "Co k tomu říct. To asi ví jedině člověk, který to udělal a druhý, který mu rozhodnutí posvětil a možná ho k tomu dovedl. Z mého velmi laického soudu jde o politické zákulisní záležitosti než vyloženě profesní. Sám si nebudu vybírat svého zástupce, abych ho za kvartál měnil," dodal Marek Raditsch pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.