Marii Rottrové se zákeřná nákaza nevyhnula. Popsala průběh nemoci s tím, že nyní chce slavit

Zpěvačka Marie Rottrová
Zpěvačka Marie Rottrová
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 11. 2021

Legenda české hudební scény Marie Rottrová se těšila, že s velkou parádou oslaví 80. narozeniny, které měla 13. listopadu. Do života jí ale vstoupil zákeřný koronavirus. Zpěvačka je přesvědčená, že v jejím případě byl boj s nemocí úspěšný i díky očkování. "V mém případě to bylo jako lehké nachlazení, měla jsem lehký průběh," uvedla umělkyně pro ŽivotvČesku.cz.

Zpěvačka chystala dvě oslavy významného životního milníku. Osmdesáté narozeniny chtěla oslavit s rodinou a pak se těšila na večírek s kamarády a kolegy, který pro ni chystal její manžel Milan Říha. Plány ale zcela zhatilo onemocnění covid-19, se kterým se skvělá zpěvačka potýkala od začátku listopadu.

Legenda české populární hudby dokázala zákeřnou nemoc přemoct a je přesvědčená, že stihne i odloženou oslavu. Naplno se vrátila do pracovního zápřahu a věří, že za lehký průběh vděčí zejména tomu, že je plně očkovaná.

"Zastihli jsme mě akorát u autorizace rozhovoru, již jsem v zápřahu. Měla jsem pár dnů jemně zvýšené teploty. Bylo to v mém případě jako mírné nachlazení, měla jsem lehký průběh," uvedla pro ŽivotvČesku.cz interpretka, kterou proslavily hity Ten vůz už jel či Lásko voníš deštěm. Fenomenální zpěvačka dodala, že teď je ráda, že ohledně rizik nic nepodcenila.

"Oslava je dál v plánu a bude. Slavit se má a zvláště takovéhle jubiluem, to oslavit prostě musíme," dodala pro ŽivotvČesku.cz se smíchem s tím, že nebezpečný covid jí především díky vakcíně moc životní energie neubral.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.