Reklama:

Mark Sloan ze seriálu Diagnóza vražda prošel velkou proměnou. Ač na to nevypadá, Dick Van Dyke je v 96 letech ve skvělé formě

Dick Van Dyke
Dick Van Dyke
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 6. 2022

V roce 1993 se na obrazovkách poprvé objevil kriminální seriál z lékařského prostředí s názvem Diagnóza vražda. I čeští diváci si ho velmi rychle oblíbili, a to především zásluhou herce Dicka Van Dyka (96), který ztvárnil sympatického doktora Marka Sloana. Už tehdy nebyl nejmladší a byl ve výborné kondici, jak ale podle magazínu Hollywood Reporter odhalil nyní, přestože vzhledově prošel proměnou, fit je stále a každý den cvičí.

Reklama:

Doktor Mark Sloan měl v seriálu Diagnóza vražda na povel vedení nemocnice v Los Angeles. Přesto si ale vždy našel čas na to, aby byl kromě lékařem i tak trochu utajeným detektivem. Pomáhal totiž policii s řešením záhadných vražd, kterým se snažil přijít na kloub po boku svého syna Stevea, skutečného policisty.

Reklama:

Seriál byl natáčen od roku 1993 do roku 2001 a mezi diváky byl velmi oblíbený především proto, že Dick Van Dyke v hlavní roli podal velmi dobrý výkon. Tou dobou už přitom byl sedmdesátníkem, přesto mu akční scény, v nichž zápolil s proradnými zločinci, nedělaly nejmenší problém. Jak se ukazuje, fit je i dnes a jeho kondice v 96 letech je obdivuhodná.

"Každý den cvičím, musím dělat dřepy, aby mi neochably nohy. Za to, že se mi v mém věku stále dobře daří, ale nepochybně vděčím i dobrým genům. Dlouhověkost máme v rodině, moje maminka zemřela krátce před 96. narozeninami," řekl legendární herec Dick Van Dyke, jak ho cituje magazín Hollywood Reporter.

Poslední film i seriál natočil Dick Van Dyke v roce 2020, od té doby do ničeho nového obsazen nebyl. Zřejmě ale ne proto, že by si sám chtěl dopřát klidu v důchodu. Je totiž známý tím, že jeho vášeň pro herectví je neutuchající.

"Podle mě mohou být herci v důchodu, i když stále hrají, a to v případě, že už je to nebaví. Je to, jako by nic nedělali. Já osobně asi do důchodu nikdy neodejdu, leda bych k tomu byl donucen. Až moc mě ta branže baví," dodal herec, jehož první seriál byl vysílán už v roce 1958 a patří tak mezi umělce s nejdelší kariérou.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: