Martin Chodúr dospěl v pohledného muže, s o 17 let starší partnerkou vychovává syna. Po SuperStar prožil kruté chvíle, přiznal

Martin Chodúr s partnerkou  Ivonou
Martin Chodúr s partnerkou Ivonou
Foto: Nextfoto
Pavel Vičar | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 10. 2021

Když se Martin Chodúr (31) objevil v talentové soutěži SuperStar, mnozí už tušili, že se rodí pěvecká hvězda. Zpěvák z Ostravy zaujal svým silným hlasem a televizní diváci si ho zamilovali. Od ukončení soutěže ušel pořádný kus cesty a hudbou se živí dodnes. “Přiznám se, že nové díly SuperStar nesleduji. Není to kvůli žádnému despektu k této soutěži, jednoduše nemám čas. Vydávám nové album a s tím je spojeno mnoho aktivit,“ řekl pro ŽivotvČesku.cz vítěz soutěže z roku 2009 a zároveň otec pětiletého syna Martina.

Po hudební stránce je Martin Chodúr stále aktivní a rozhodně mu je v jeho práci velkou oporou o sedmnáct let starší partnerka Ivona Selníková, která je zároveň i jeho manažerkou.

"Vydávám své v pořadí již páté album, které celé odehrajeme v ostravském klubu Heligonka na konci listopadu. Kromě toho mám před sebou několik zajímavých projektů. Aby se člověk udržel v showbyznysu, musí být z mého pohledu hlavně pilný, zodpovědný a kreativní. Také musí vědět, co chce. Měl by být tak trochu podnikatel a neměl by se bát proher. Také se nemůže hroutit z toho, že nějakou dobu není na úplném výsluní. Nic nepostupuje pouze v přímé lince. Jednou nahoře, podruhé dole, tak to vždy nejen v showbyznysu bylo a bude. Důležité je zkrátka dělat svoji práci dobře za všech okolností," popsal pro ŽivotvČesku.cz zpěvák, jak to v uměleckém světě chodí.

Život po soutěži se mu změnil. Začátky nebyly lehké, ale dokázal se na hudební scéně zorientovat a najít si své místo. "Nejtěžší bylo zorientovat se v novém prostředí. Spisovatel Hermann Hesse krásně popisuje ve svých knihách ten pocit, kdy se rozbíjí jeden svět a člověk vchází do toho druhého. Ten starý je náhle malý, jako oblečení, ze kterého jsme vyrostli. Už nemůžeme zpět, a to je nesmírně těžké. Zažívá to do určité míry každý, z dítěte se stává dospělý. Přirozený vývoj je ale daleko pozvolnější. Tato soutěž pro mě celý vývoj šíleně urychlila. Z mnoha úhlů pohledu to bylo velmi kruté období," přiznal Martin Chodúr pro ŽivotvČesku.cz, jak prožíval týdny a měsíce po skončení soutěže.

Přesto, že nový ročník populární pěvecké soutěže nesleduje, novým soutěžícím by poradil, aby byli nadaní zpěváci především sami sebou.

"Možná, že se jim bude nejdříve zdát, že je to spíše na škodu, ale z dlouhodobého hlediska se to určitě vyplatí. A když se stanou díky soutěži úspěšnými, ať tomu úspěchu příliš nevěří. Neexistuje nic jako klub úspěšných interpretů, do kterého se vstupuje nějakou zkratkou. Práce zpěváka nebo jiného umělce je náročná a ze své podstaty vždy nejistá. Televizní talentové soutěže jsou zábavné reality show, o moc více se v nich hledat nedá. Zúčastnit se jich má mnoho plusů, ale také jistě i své mínusy. Proto říkám, že to nejlepší, co může účastník takové soutěže dělat, je být sám sebou, pokud ví, kým je. Jesliže to neví, tak se o to alespoň musí snažit,“ dodal pro ŽivotvČesku.cz zpěvák, který se v lednu roku 2016 stal pyšným otcem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.