Martin Schreiner promluvil o účinkování v show plné kostýmů. Zhodnotil i výkony Jitky Čvančarové

Zpěvák Martin Schreiner
Zpěvák Martin Schreiner
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 9. 2020

Martina Schreinera (22), bronzového finalistu letošního ročníku pěvecké soutěže, můžeme od září vídat na televizních obrazovkách v pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Martin prozradil, jak prožívá svou účast v soutěži, promluvil i svých kolegyních.

Sympatický zpěvák s hlasem jako zvon, který se jako poslední mužský zástupce probojoval do TOP 3 letošní SuperStar, dostal po skončení soutěže řadu pracovních příležitostí. Mezi nimi byla i nabídka na účast v celosvětově úspěšném formátu Tvoje tvář má známý hlas. Obával se především ztvárnění ženské role, které se nevyhnul hned v prvním kole. "Věra Špinarová je naše hudební legenda. Samozřejmě jsem myslel na to, abych její podobu nepřehnal a nebylo to už příliš. Opravdu jsem se snažil, aby to působilo maximálně přirozeně. Nezbavil jsem se ani strachu, že mi vypadne text nebo zakopnu v botách na platformě, které patřily k mému kostýmu, " přiznal Martin pro ŽivotvČesku.cz.

V tom, co je pro něj v soutěži nejtěžší, má jasno. "Přiblížit se osobnosti vybraného umělce je asi ta nejnáročnější výzva. Soustředíte se na gesta, barvu hlasu i celkový projev. Musím zmínit i vzhled, který je vždycky úžasným výsledkem práce našich šikovných maskérek, kostymérek a vlásenkářek. Ale právě popasovat se někdy s maskou nebo složitějším kostýmem, dá taky docela zabrat," upřesnil mladý zpěvák.

Překvapením v soutěži byly pro něj dvě dámy, které má obě velmi rád a jejich kariéru dlouhodobě sleduje.

"O Báře Basikové všichni víme, jaká je skvělá zpěvačka. Její talent však předčil moje očekávání. Navíc je to opravdu úžasný člověk a moc si jí vážím. Jitku Čvančarovou máme zase v povědomí hlavně jako přední českou herečku, ale dřímá v ní i velký pěvecký talent,“ dodal zpěvák, který se ve třetím finále Tváře promění ve skotského zpěváka Lewise Capaldiho, jehož hit Someone You Loved si zamilovali lidé po celém světě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.