Reklama:

Martin Zach má půlkulaté 35. narozeniny. Slavit budu prací, začal jsem podnikat s kávou, prozradil

Martin Zach
Martin Zach
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 11. 2020

Martin Zach (35) zvítězil před jedenácti lety v soutěži mužské krásy a získal titul Muž roku 2009. Jenže radost z úspěchu vystřídaly těžké chvíle. Den po samotném finále totiž došlo k nešťastné nehodě, která změnila celý jeho život. Přesto je to bojovník tělem i duší a nevzdává se. Od podzimu se věnuje také podnikání s kávou. 13. listopadu slaví 35. narozeniny a pro ŽivotvČesku.cz prozradil, jak bude slavit letošní půlkulatiny s ohledem na vládní opatření kvůli koronaviru.

Reklama:

Martin Zach, vítěz desátého ročníku soutěže Muž roku 2009 a bývalý reprezentant běžeckého lyžování, si kvůli nešťastné nehodě, která se udála den po samotném finále 29. srpna 2009, musel od lékařů vyslechnout krutý verdikt. Následkem pádu utrpěl těžká poranění krční páteře a ochrnul. Přesto se nevzdal a i upoutaný na vozíku se snaží svůj zdravotní stav co nejvíce zlepšit a neustále na sobě pracuje. 13. listopadu slaví půlkulaté 35. narozeniny a z důvodu koronaviru v Česku a s ním spojenými restrikcemi, proběhne jen menší rodinná oslava.

Reklama:

"Slavit budu s rodinou doma, protože nikde jinde to moc nejde. Ale slavit budu i prací, protože jsem začal podnikat s kávou. Mám několik produktů čerstvě pražené kávy a z prodeje odvádíme deset procent na nadační fond. A protože s kolegou jsme oba handicapovaní, tak od toho se odvíjí i název káv," řekl Martin Zach pro ŽivotvČesku.cz.

Podnikání zahájil teprve na začátku září, ale zdá se, že i během koronavirové krize se jeho projekt ve spolupráci s handicapovaným kolegou začíná slibně rozjíždět. "Prodeje kávy jsme rozjeli od 1. září a myslím, že se produkty poměrně chytly, máme dobré ohlasy a jsem rád, že se nám daří," řekl Martin Zach, sympatický Muž roku 2009, pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: