Martina Formanová přiletěla ze zámoří do Česka. Prozradila, jaké má plány do budoucna, a odhalila tajemství své postavy. Zvažuje návrat do ČR

Martina Formanová
Martina Formanová
Foto: Profimedia
Markéta Prosová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 5. 2022

Spisovatelka Martina Formanová, která byla třiadvacet let oddanou manželkou zesnulého oscarového režiséra Miloše Formana, žije již od devadesátých let ve Spojených státech. Nyní navštívila Česko, kde má část své rodiny i přátele, a dokonce zvažuje návrat. "Pořád si s tou myšlenkou pohrávám, jednou k tomu možná dojde. Nebo bych žila půl napůl. To by se mi moc líbilo," prozradila exkluzivně pro ŽivotvČesku.cz brněnská rodačka.

Manželka hvězdy režisérského nebe přiletěla před několika dny ze zámoří na evropský kontinent. Nejdříve navštívila rodné Česko. "Přiletěly jsme se sestrou, abychom mámu vytáhly na dovolenou do Řecka," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz spisovatelka, která má kořeny na Moravě a v devadesátých letech se odstěhovala do dalekých Spojených států. Právě v zámoří našla tehdy ještě Martina Zbořilová svou životní lásku v oscarovém režisérovi Miloši Formanovi, jehož příjmení přijala.

Rodné Česko navštívila Martina Formanová zhruba po roce. Od poslední návštěvy se však v jejím životě neodehrály žádné zásadnější změny. "Vlastně se nic zásadního nezměnilo, musím říct – naštěstí. Možná jen to, že maminka si již netroufne na cesty do zámoří, takže budeme muset jezdit my se sestrou a dětmi sem. Což rozhodně není nevítané," řekla pro ŽivotvČesku.cz matka dvou mladých mužů – Andrewa a Jamese, která má k Česku stále silné vazby díky rodině a přátelům.

A právě setkání s přítelkyněmi z řad českých topmodelek nevynechala ani při své letošní návštěvě. "Do Prahy dorazila také Pavlína Pořízková, která byla pracovně v Londýně," prozradila pro ŽivotvČesku.cz talentovaná spisovatelka a scenáristka, která si v minulosti přivydělávala i modelingem. A právě s Pavlínou Pořízkovou a Terezou Maxovou byla k vidění na uvedení poštovní známky Nadace Terezy Maxové.

"Byla to shoda okolností, nicméně jsme obě šly rády Terezce pogratulovat. Její charitativní práce je skutečně obdivuhodná," pochválila Martina Formanová akci, která se konala v centru Prahy.

Čas strávený v rodné zemi je pro spisovatelku vždy příjemnou záležitostí, a tak se nelze divit, že uvažuje i nad návratem. "Pořád si s tou myšlenkou pohrávám, jednou k tomu možná dojde. Nebo bych žila půl napůl. To by se mi moc líbilo," uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Pro tuto chvíli však její cesty vedly do slunného Řecka, kde předvede svou stále skvělou postavu i v plavkách. Díky cvičení si to může bez problémů dovolit. "Pro mne je hrozně důležité párkrát týdně cvičit pilates a udržovat se v psychické kondici. Najít si příležitosti ke smíchu, k setkání s přáteli," odtajnila pro ŽivotvČesku.cz recept na perfektní a stále přirozený vzhled blondýna se střídmým stylem a vkusem, který by jí mohla závidět i nejedna zahraniční celebrita.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.