Martina Navrátilová překonala dvojí hrozbu. Rakovinu, kvůli které odložila adopci dítěte, porazila

Martina Navrátilová
Martina Navrátilová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 3. 2023

V loňském roce onemocněla tenistka Martina Navrátilová (66) hned dvěma typy rakoviny - hrtanu a prsu. Její manželka Julia Lemigovová (50) bulvárnímu serveru People prozradila, že se kvůli tomu musely prozatím vzdát plánované adopce dítěte. Nyní tenisová legenda přišla s lepšími zprávami - zákeřné onemocnění porazila.

V následujících týdnech by Martina Navrátilová měla absolvovat ještě preventivní radiaci, poté by její léčba měla být zdárně u konce. Někdejší sportovkyně to uvedla v rozhovoru pro Talk TV, který vedl novinář Pierse Morgan a který bude odvysílán dnes večer.

"Tři dny jsem totálně panikařila, myslela jsem si, že se možná nedožiju dalších Vánoc. Vybavil se mi seznam věcí, které chci udělat. A i když to může znít opravdu povrchně, říkala jsem si: »Dobře, jaké pořádné auto chci řídit, jestli budu žít ještě tak rok?«" uvedla Martina Navrátilová v emotivním rozhovoru o nelehkém životním období, které zapříčinilo, že musela odložit plánovanou adopci dítěte.

S manželkou Julií sice Martina Navrátilová vychovala dvě její dcery z předchozího vztahu - Emmu (17) a Victorii (21), sama dosud zůstává bezdětná. To se mělo změnit nyní, kdy obě dámy očekávaly společnou adopci potomka. Kvůli onemocnění tenistky k tomu ale nakonec nedošlo.

"Čekám jen na to, až se Martina uzdraví. Když adoptujete dítě, musí být na prvním místě dítě. A právě teď je na prvním místě Martina a jde o to, aby se uzdravila. Adopci odkládáme. Myslely jsme si, že nám každou chvíli zavolá agentura a oznámí nám šťastnou novinu, že budeme mít dítě," uvedla pro bulvární web People zdrcená Julia Lemigovová.

Martina Navrátilová přitom již jednou s rakovinou bojovala, a to v roce 2010, kdy onemocněla rakovinou prsu a podrobila se zákroku. Nyní trpěla opět rakovinou prsu a kromě toho rakovinou hrtanu, přičemž v obou případech se mělo jednat o nemoc způsobenou virem HPV, který na léčbu obvykle reaguje dobře. Jak uvedla manželka známé sportovkyně, naštěstí bylo onemocnění zachyceno v rané fázi, což je také důvodem, proč se nyní partnerka bývalé sovětské královny krásy může pokládat za vyléčenou.

Léčba byla pro Martinu Navrátilovou velmi náročná, na což měl vliv i její pokročilejší věk. Tři týdny musela denně docházet na ozařování, absolvovala také tři týdenní cykly chemoterapie. Těžké to bylo také po psychické stránce. "Tři dny jsem propadala panice, že se možná nedočkám příštích Vánoc," uvedla tenistka v rozhovoru, jehož úryvky přinesl britský server Express.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.