Maskovaný muž s pistolí přepadl banku, policie ho zadržela krátce po činu

Maskovaný muž přepadl banku
Maskovaný muž přepadl banku
Foto: Archiv Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 10. 2020

V úterý v Ječné ulici v Praze 2 maskovaný lupič s pistolí v ruce přepadl banku. Odnesl si několik desítek tisíc korun. Krátce po jeho činu ho ale zadržela policie, a to především kvůli jeho chybě.

"Po půl páté odpoledne přijal operační důstojník tísňové linky oznámení o právě proběhlém přepadení banky v Ječné ulici v Praze 2. Přepadený zaměstnanec banky uvedl, že na pobočku přišel maskovaný muž a s pistolí v ruce po něm chtěl peníze. Jelikož měl strach o život, tak mu vydal několik desítek tisíc korun, načež lupič z banky utekl," uvedl mluvčí policie Jan Daněk.

Nedaleko od banky prováděli policisté z oddělení Nové Město hlídkovou službu, když si všimli v ulici Na Rybníčku muže, který sbírá ze země bankovky a chová se podezřele.

"Jakmile podezřelý policisty spatřil, tak se snažil z místa zmizet, ale to už policejní hlídce bylo jasné, že něco není v pořádku. Po pár metrech muže dostihli a zadrželi. Následně zjistili, že se jedná o lupiče z banky, který má u sebe uloupenou hotovost a pistoli. Ještě na místě se tento muž k přepadení banky doznal," upřesnil Daněk.

Osmatřicetiletý cizinec skončil na policejním oddělení pro podezření ze spáchání trestného činu loupež, za což v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.