Maskovaný zloděj v roušce přepadl pražskou večerku. Hrozí mu až desetileté vězení. Policie žádá o pomoc

Mladík loupil v pražské večerce
Mladík loupil v pražské večerce
Foto: Archiv Policie ČR
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 1. 2021

Obsluha pražské večerky musela řešit lupiče, který se rozhodl si nekalým způsobem vydělat rychlé peníze. Policie České republiky pátrá po maskovaném muži, který kolem čtrnácté hodiny na svátek Tří králů zamířil k pokladně a očekával, že dostane od pokladní hotovost na ruku. Jenže se zmýlil a nakonec musel odkráčet s prázdnou.

Žena za pultem ve večerce, která se nachází v Biskupcově ulici na Praze 3, musela prokázat notnou dávku odvahy, když odmítla vydat peníze maskovanému muži. Ten na ni přitom mířil střelnou zbraní a dožadoval se hotovosti z pokladny.

Lupič byl světlé pleti a střední postavy, vysoký asi 180 – 185 centimetrů. Mohlo mu být kolem 28 let. Na sobě měl modrou bundu s kapucí, černou čepici a roušku stejné barvy, na které byl duhový piktogram listů marihuany. Další částí oblečení byly šedé kalhoty. Poměrně výrazným prvkem u něj byly sportovní boty, kdy v té pravé měl červené reflexní tkaničky a v levé zase žluté. Na zádech měl přehozený batoh v barvě khaki.

I když byl muž dobře maskován, policie věří, že by ho někdo mohl poznat kvůli jeho výrazným botám, roušce a batohu. Mladíkovi hrozí trest odnětí svobody až na deset let. V případě jakýchkoli informací o maskovaném lupiči je třeba se obrátit na telefonní linku 158.

"V tuto chvíli mohu s jistotou říct, že nemám informace o tom, že by se nám někdo ozval na linku 158 a poskytl nějaké informace k osobě hledaného pachatele," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Jan Rybanský, tiskový mluvčí Policie České republiky - KŘP hlavního města Prahy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.