MasterChef míří do finále. Rozhodují detaily. Kdo ustojí váhu okamžiku, právem se stane vítězem, říká porotce Radek Kašpárek

Šéfkuchař Radek Kašpárek
Šéfkuchař Radek Kašpárek
Foto: Se svolením TV Nova
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 11. 2021

Finále soutěže MasterChef Česko už se blíží mílovými kroky a zbývá jen hrstka soutěžících, kteří stále ještě mohou získat titul výherce a s ním spojenou výhru. Letošní řada se vyznačuje mimořádně talentovanými soutěžícími a podle šéfkuchaře a porotce Radka Kašpárka se k branám finále probojovali ti praví.

Oblíbená kulinářská soutěž amatérů vrcholí a soutěžící, kteří v ní zbývají, bojují o to, aby se dostali do finále. Na vítěze čeká nejen titul MasterChef Česko, ale především výhra ve výši celého milionu korun. Jeden z porotců Radek Kašpárek věří, že ti, kteří se dostali tak daleko, jsou stále ještě ve hře právem. Nenapadá ho nikdo, u koho by litoval, že už nesoutěží.

"Já si myslím, že ti soutěžící, kteří tam zatím jsou, mají zdárně nakročeno do finálové brány. Ti, co vypadli, u nich prostě a jednoduše potenciál nebyl. Vypadli, selhali, ve finále mají být ti nejlepší. Soutěžící, kteří tam jsou, se o to ještě poperou," řekl pro ŽivotvČesku.cz šéfkuchař Radek Kašpárek, který po soutěžících už od začátku show vyžadoval stoprocentní výkony.

Podle Radka Kašpárka si jsou zbývající soutěžící v kuchařské rovině v podstatě rovni a o jejich úspěchu bude kromě kulinářského umu rozhodovat i jejich psychické rozpoložení. Sám má dva favority, u kterých vidí účast ve finále jako vysoce pravděpodobnou.

"Mám favorita, neříkám, že jednoho. Mám vytipované dva lidi, kteří by ve finále mohli uspět. Finále je velká událost a bude záležet, jak se na to připraví a hlavně kdo jaké bude mít nervy, kdo jak bude v kondici po psychické stránce. Tohle bude rozhodovat, já si myslím, že v této fázi jsou kuchaři hodně vyrovnaní a ve finále rozhodují opravdu detaily. Kdo ustojí tíhu toho velkého okamžiku, tak se právem stane celkovým vítězem," dodal Radek Kašpárek pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.